Home Kategorie Niesamowite Czy jesteś mądrzejszy od 6-latka? Zagadka logiczna, z którą dorośli nie potrafią sobie poradzić.

Czy jesteś mądrzejszy od 6-latka? Zagadka logiczna, z którą dorośli nie potrafią sobie poradzić.

Ta zagadka to zadanie na teście dla uczniów pierwszej klasy w Chinach. Na jego rozwiązanie dzieci mają 20 sekund. Większość nie ma zn im najmniejszego problemu.

Popatrz na poniższy obrazek i powiedz, jaki numer ma miejsce parkingowe zajęte przez samochód. Rozwiązanie jest banalnie proste. Dzieci radzą sobie z tym błyskawicznie. Dorośli mają problemy.

Wbrew pozorom nie musimy wykonywać żadnych skomplikowanych obliczeń, ani szukać logicznych powiązań. Odpowiedź jest oczywista i widoczna na pierwszy rzut oka. Wystarczy tylko nieco spostrzegawczości.

I jak? Znacie rozwiązanie? Jeśli nie, znajdziecie je poniżej.

Aby dojść do tego, jaki numer ma miejsce parkingowe, na którym stoi samochód, wystarczy spojrzeć na obrazek z drugiej strony. Numery miejsc to nie, jak z początku można przypuszczać 16, 06, 68, 88 i 98. Gdy spojrzymy na obrazek do góry nogami, wszystko staje się jasne. Numery miejsc są ułożone po kolei: 86, zakryte przez auto 87, 88, 89, 90 i 91.

Udało się wam zgadnąć?

Rytuał Essence of Asia i więcej
Rytuał Essence of Asia i więcej
89,99 zł
90 dni
do końca oferty!
Pielegnujący rytuał Essence of Asia za 89,99 zł i więcej w Body Secret & SPA w Bydgoszczy

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz