Home Kategorie Zdrowie Polacy masowo odmawiają wykonania testu? „Epidemia wygasa, areszt domowy odstrasza”

Polacy masowo odmawiają wykonania testu? „Epidemia wygasa, areszt domowy odstrasza”

Polacy masowo odmawiają wykonania testu? „Epidemia wygasa, areszt domowy odstrasza”

Ministerstwo Zdrowia poinformowało dzisiaj o ponad 10 tys. nowych zakażeniach. Czy Polacy nie chcą już poddawać się testom, które mogą ich na wiele dni zamknąć w domu?

– “Może pacjenci nie chcą być już testowani – test niesie ze sobą brutalne konsekwencje (nakłada kwarantannę do wyniku ujemnego, a duża część będzie na izolacji i sparaliżuje życie całej rodziny)” – komentuje dr Paweł Basiukiewicz.

– “Patrząc po liczbie pozytywnych testów – dzisiaj tylko 10 tysięcy, epidemia zaczyna wygasać. Każdego dnia wykonujemy coraz mniej testów, z których zwykle co drugi jest pozytywny. Dzięki temu liczba zakażonych wykrywanych każdego dnia jest coraz niższa, statystyki się poprawiają i jest nadzieja na poluzowanie obostrzeń. Wspólnym wysiłkiem rządu i obywateli, którzy zaczynają odmawiać udziału w tym cyrku, wygramy zaraz z wirusem” – twierdzi Sławomir Mentzen, jeden z liderów Konfederacji.

– “Gdzie tkwi klucz do sukcesu? Taki test oznacza kilka godzin stania w kolejce, kilkudniową kwarantannę dla testowanego i jego rodziny do momentu uzyskania wyniku, a jeżeli ten będzie pozytywny, to jeszcze dłuższą. Dlatego Polacy zaczęli masowo odmawiać sobie przyjemności wykonania testu. Jeżeli ktoś czuje się chory, to po prostu czeka w domu, aż wyzdrowieje, zamiast sprowadzać na siebie areszt domowy i wizyty policji” – pisze na Facebook Mentzen.

Okulary korekcyjne: Cotton Club i inne
Okulary korekcyjne: Cotton Club i inne
29,99 zł
210,00 zł
90 dni
do końca oferty!
29,99 zł za groupon zniżkowy wart 210 zł na okulary korekcyjne z antyrefleksem i więcej w Okularium - 3 lokalizacje

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
1
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
1

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz