Home Kategorie Ludzie Nie żyje legenda futbolu Diego Maradona. Miał 60 lat.

Nie żyje legenda futbolu Diego Maradona. Miał 60 lat.

Nie żyje legenda futbolu Diego Maradona. Miał 60 lat.

Diego Armando Maradona zmarł w środę rano wskutek ataku serca – informuje argentyński dziennik „Clarin”.

Maradona był jednym z największych piłkarzy w historii futbolu. Zmarł w wieku 60 lat. „El Diez” niedawno przeszedł operację usunięcia krwiaka mózgu. W środę rano doznał ataku serca. Lekarze nie byli w stanie go uratować.

Maradona był jednym z największych piłkarzy w historii tej dyscypliny. To mistrz świata z 1986 i wicemistrz z 1990 roku. W brawach reprezentacji Argentyny wystąpił 91 razy. Odnosił sukcesy z takimi klubami, jak Boca Juniors, Barcelona czy Napoli. W tym ostatnim grał przez siedem lat i cieszył się wręcz boskim uwielbieniem fanów.

Do historii sportu przeszły jego występy np. w ćwierćfinale mundialu w 1986 roku z Anglią, gdzie zdobył bramkę ręką, którą nazwał „Ręką Boga”, a później gdy przedryblował kilku rywali, w tym bramkarza i strzelił po raz drugi.

Kariera Maradony usłana była wzlotami i upadkami. Na boisku starał się budować wizerunek idola, dokonując prawdziwych cudów i dochodząc na szczyt z biednych dzielnic Buenos Aires. Poza boiskiem sukcesywnie niszczył ten wizerunek.

Jeszcze w trakcie swojej kariery był zawieszany za stosowanie dopingu, a po odwieszeniu korków na kołku, znalazł się na równi pochyłej. Nadużywał narkotyków, objadał się, utył do ogromnych rozmiarów i w wieku 40 lat przeszedł atak serca. Lekarzom wtedy udało się go uratować.

Diego wrócił do formy po odwykach i pojawił się znowu w świecie piłki nożnej, będąc np. selekcjonerem reprezentacji Argentyny.

Niestety w ostatnim czasie jego demony znowu zaczęły go nawiedzać, a tym razem lekarze już nie byli w stanie mu pomóc.

Lot paralotnią w tandemie
Lot paralotnią w tandemie
199,99 zł
300,00 zł
60 dni
do końca oferty!
Lot paralotnią ze szkoleniem (199,99 zł) i nagraniem wideo (od 219,99 zł) w Szkole Paralotniowej Albatros (do -38%)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
1
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz