Home Kategorie Porady Myślisz, że przeszedłeś koronawirusa bezobjawowo? Można to łatwo sprawdzić.

Myślisz, że przeszedłeś koronawirusa bezobjawowo? Można to łatwo sprawdzić.

Myślisz, że przeszedłeś koronawirusa bezobjawowo? Można to łatwo sprawdzić.

Nawet 80 proc. osób w Polsce zarażonych koronawirusem, może przechodzić COVID-19 bezobjawowo. Wirus mimo braku objawów pozostawia ślady w organizmie, można więc rozpoznać, że było się zakażonym. Jak?

Skoro tyle osób przechodzi koronawirusa bezobjawowo, to czy da się jakoś poznać, że było się zarażonym? To pytanie, które obecnie zadaje sobie wielu ludzi. Lekarze twierdzą, że to możliwe i to bez robienia testów na przeciwciała (które przy zakażeniu bezobjawowym mogą się w ogóle nie wytworzyć).

Jednym z sygnałów świadczących o przebyciu zakażenia może być przewlekle, często utrzymujące się przez wiele tygodni zmęczenie. Wskazówką, że przeszliśmy zakażenie jest też to, jak tolerujemy wysiłek fizyczny. Jeżeli aktywności, które wcześniej przychodziły nam bez trudu, teraz powodują u nas ogromny wysiłek, to może być znak, że mieliśmy koronawirusa.

Poza tym, jeżeli chcemy się upewnić, to warto wykonać rentgen płuc. Jak wskazali naukowcy z Scripps Translational Research Institute w Kalifornii u osób po zarażeniu, pojawiają się charakterystyczne zmętnienia w płucach.

Innym sygnałem, który może świadczyć o przebytej infekcji mogą być trudności w oddychaniu, świsty i zadyszka.

Nie pojawia się ono u wszystkich, ale z badań wynika, że dotyczy ponad 60 proc. osób które przeszły COVID-19 bez objawów lub miały lekkie dolegliwości. Niewątpliwie wyżej wymienione metody nie są idealne i na pewno nie dają stu procentowej gwarancji, nie mnie jednak, mogą nas naprowadzić na pewne rezultaty.

Loty w tunelu aerodynamicznym
Loty w tunelu aerodynamicznym
109,00 zł
403 dni
do końca oferty!
Tunel aerodynamiczny: minuta lotu (109 zł) z filmowaniem (129 zł) i więcej w FreeFlyCenter

Twoja reakcja?

Super
Super
2
Ha ha
Ha ha
15
Wow
Wow
5
Smutny
Smutny
7
Zły
Zły
6

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz