Home Kategorie News Dodatkowa niedziela handlowa! Rząd właśnie podjął decyzję i podał datę

Dodatkowa niedziela handlowa! Rząd właśnie podjął decyzję i podał datę

Dodatkowa niedziela handlowa! Rząd właśnie podjął decyzję i podał datę

Dodatkowa niedziela handlowa z pewnością ucieszy wielu Polaków i pomoże im sprawniej przejść przez przedświąteczny szał zakupowy. To także dobra informacja dla przedsiębiorców.

Zakaz handlu w niedzielę to przepis, który od dawna jest przedmiotem wielu dyskusji. W dobie epidemii COVID-19, przedsiębiorcy mieli okazję odczuć jak bardzo dotkliwie jest połączenie obostrzeń i niedziel wolnych od handlu. Straty wciąż liczą galerie handlowe. Jedyną nadzieją dla sprzedających wydaje się być okres przedświąteczny, w którym to ludzie znacznie chętniej wydają pieniądze.

W związku z tym, rządzący zadecydowali, że w drodze wyjątku w tym roku otrzymamy jedną, dodatkową niedzielę handlową. Z projektu noweli ustawy o zakazie handlu wynika, że na zakupy będziemy mogli się udać 6 grudnia.

Przedsiębiorcy już jakiś czas temu apelowali o wprowadzenie takiego rozwiązania. Ich prośby zostały wysłuchane. Rząd uważa, że takie rozwiązanie jest rozsądne, ponieważ rozłożenie zakupów na siedem dni umożliwi zminimalizowanie ryzyka zakażenia koronawirusem w sklepach. Niewątpliwie jest to prawdą.

Nowelizacja ustawy umożliwiająca handel w dodatkową niedzielę grudnia brzmi następująco:

– “Okres przedświąteczny, zwłaszcza przed Świętami Bożego Narodzenia, jest okresem, w którym liczba klientów dokonujących zakupów jest znaczna. Aby rozłożyć ten proces w czasie, a tym samym zmniejszyć liczbę klientów robiących zakupy w tym samym czasie, zasadne jest wprowadzenie dodatkowej niedzieli handlowej w dniu 6 grudnia 2020 r.” – napisano.

Oprócz niedzieli 6 grudnia, zakupy będzie można robić także 13 i 20 grudnia.

Warto przypomnieć, że za złamanie zakazu handlu w niedzielę grozi kara finansowa. Jej wysokość może wynosić od 1 tysiąca złotych do nawet 100 tysięcy złotych. Zakaz nie obowiązuje w przypadku małych sklepików, w których sprzedaje właściciel lub członek jego rodziny.

W 2021 roku niedziel handlowych będzie jeszcze mniej. Na zakupy będziemy mogli się wybrać tylko w siedem niedziel tj. 31 stycznia, 28 marca, 25 kwietnia, 27 czerwca, 29 sierpnia, 12 grudnia oraz 19 grudnia 2021. Z drugiej strony pandemia, może skutecznie zniweczyć te plany.

 

Kurs online: Tarot i astrologia
Kurs online: Tarot i astrologia
29,00 zł
60 dni
do końca oferty!
Kurs online: Podstawy tarota i astrologii z certyfikatem za 29 zł z firmą Online Edukacja

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
3
Zły
Zły
6

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz