Home Kategorie Zdrowie Szpital Narodowy zmienia kryteria przyjmowania pacjentów

Szpital Narodowy zmienia kryteria przyjmowania pacjentów

Szpital Narodowy zmienia kryteria przyjmowania pacjentów

Szpital tymczasowy na Stadione Narodowym zmienia kryteria przyjęć pacjentów z innych placówek. Ciekawy pomysł, jednak czy dojdzie do skutku i czy będzie miał sens?

Pacjent nie musi mieć już własnych badań obrazowych. To ma pozwolić na przewożenie chorych wprost z SOR-u danego szpitala, by nie musieli czekać – nawet kilkanaście godzin na rentgen czy tomografię. Wykreślono też warunek, że chory nie może miec zapalenia płuc. Teraz każdy taki przypadek ma być konsultowany bezpośrednio przez Centrum Koordynacji z lekarzem w szpitalu, który chce przekazać chorego.

Dyrektorzy szpitali na Mazowszu podkreślają, że zmiany wprowadzane są zbyt późno. W ostatnich dniach jest mniej przypadków zakażeń, a gdy oddziały innych placówek były najbardziej przepełnione, Szpital Narodowy pozostawał niedostępny.

Dyrektor Szpitala Narodowego dr Artur Zaczyński pytany był we wtorek w Polsat News o doniesienia dziennikarza “Polityki” Pawła Reszki. Relacjonując rozmowę z jednym z lekarzy pracujących na PGE Narodowym, napisał on, że personel obiektu zakwaterowany został w 5-gwiazdowym hotelu Regent Warsaw Hotel, a na co dzień ma niewiele pracy.

– “Na Narodowym – są nowoczesne respiratory, najdroższy sprzęt medyczny, ale prawie nie ma pacjentów. Niektórzy lekarze dyżurują w pustych sektorach. Zarobki personelu są wysokie, koszty funkcjonowania ogromne” – relacjonował rozmówca Reszki.

Według dyrektora szpitala na Narodowym lekarz, który “przyjechał na tydzień do pracy w szpitalu tymczasowym”, “nie zapoznał się kompletnie z zasadami funkcjonowania –  “takiego szpitala. Szpitale tymczasowe nie są szpitalami zwykłymi otwartymi dla wszystkich pacjentów, tylko są szpitalami zapasowymiOpinia publiczna została zmanewrowana przez jedną osobę, która wyraziła swoją opinię na temat warunków, które zostały stworzone dla lekarzy, którzy pracują w tym szpitalu bezustannie od ponad dwóch tygodni. Reszta nie narzeka na funkcjonowanie tego szpitala” – podkreślił.

Dr Zaczyński zapewniał, że Szpital Narodowy jest gotowy do przyjmowania pacjentów. -“My jesteśmy gotowi, tylko szpitale nie zgłaszają do nas problemu. My mamy 10 telefonów w ciągu doby, więc to świadczy o tym, że w innych szpitalach nie ma problemu” – tłumaczył.

12-etapowy zabieg
12-etapowy zabieg
99,99 zł
220,00 zł
90 dni
do końca oferty!
12-etapowy zabieg ze śluzem ślimaka na twarz i okolice oczu za 99,99 zł zamiast 220 zł w Hialuron (do -58%)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz