Home Kategorie News Rząd wydał rozporządzenie odnośnie świąt Bożego Narodzenia! Radzimy wam zmienić plany!
36.15K

Rząd wydał rozporządzenie odnośnie świąt Bożego Narodzenia! Radzimy wam zmienić plany!

Rząd wydał rozporządzenie odnośnie świąt Bożego Narodzenia! Radzimy wam zmienić plany!

Rząd przyjął rozporządzenie ograniczające liczbę osób, które mogą jednocześnie przebywać w mieszkaniu. Na wigilię będzie można zaprosić maksymalnie 5 osób.

Do dnia 27 grudnia 2020 r. zakazuje się organizowania (…) zgromadzeń, w tym imprez, spotkań i zebrań niezależnie od ich rodzaju, z wyłączeniem i spotkań do 5osób, które odbywają się w lokalu lub budynku wskazanym jako adres miejsca zamieszkania lub pobytu osoby, która organizuje imprezę lub spotkanie” – czytamy w opublikowanym w czwartek rządowym rozporządzeniu.

Jak wynika z dokumentu do limitu osób nie wlicza się osoby organizującej imprezę lub spotkanie oraz osób wspólnie z nią zamieszkujących lub gospodarujących.

– “Zacznijmy od tego, że najlepiej, by na wigilii było jak najmniej osób, które nie mieszkają ze sobą. To jest najbezpieczniejsze dla zdrowia. Samo rozporządzenie reguluje to w ten sposób, że rodzina, która mieszka ze sobą, może być bez żadnego limitu, a dodatkowo może być jeszcze 5 osób” – wyjaśniał przed paroma dniami zawiłość projektowanego przepisu w programie “Money. To się liczy” Piotr Müller, rzecznik rządu.

Zakaz nie dotyczy spotkań służbowych, ale także np. egzaminów na biegłych rewidentów, egzaminów na prawo jazdy, szkoleń i ćwiczeń pracowników służby zdrowia i służb mundurowych.

Spacer z alpakami
Spacer z alpakami
29,99 zł
40,00 zł
60 dni
do końca oferty!
Alpakoterapia: spacer z alpakami dla 2 osób od 24,99 zł i więcej opcji w Ośrodku Ikarion (do -38%)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
34
Wow
Wow
1
Smutny
Smutny
10
Zły
Zły
20

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz