Home Kategorie Życie Kłopoty Rydzyka! Nie dostanie zagranicznych pieniędzy?

Kłopoty Rydzyka! Nie dostanie zagranicznych pieniędzy?

Kłopoty Rydzyka! Nie dostanie zagranicznych pieniędzy?

Tadeusz Rydzyk ma kolejne kłopoty. Kanadyjski instytut zajmujący się sprawami izraelsko-żydowskimi wystąpił do ministerstwa skarbu Kanady o pilny audyt organizacji działających pod szyldem dyrektora Radia Maryja o. Tadeusza Rydzyka.

 – “Kanadyjskie dolary przeznaczone na cele charytatywne są wykorzystywane do szerzenia antysemityzmu i homofobii” – alarmuje prezes instytutu CIJA, który wystąpił do ministerstwa skarbu Kanady o pilny audyt organizacji działających pod szyldem dyrektora Radia Maryja o. Tadeusza Rydzyka w tym kraju.

Kanadyjski instytut zajmujący się sprawami izraelsko-żydowskimi CIJA (The Centre for Israel and Jewish Affairs) wystąpił do ministerstwa skarbu Kanady o pilny audyt organizacji działających pod szyldem dyrektora Radia Maryja o. Tadeusza Rydzyka na terytorium tego kraju.

Jak podaje “Gazeta Wyborcza” kanadyjski urząd skarbowy na polecenie tamtejszego ministerstwa skarbu został poproszony o przeprowadzenie kontroli w dwóch spółkach o. Tadeusza Rydzyka zarejestrowanych w Kanadzie: Family of Radio Maria-Canada oraz Radio Maryja Torun Corporation.

CIJA uzasadnia swoją prośbę “ustawicznym szerzeniem mowy nienawiści na antenie radiostacji kierowanej przez toruńskiego duchownego”.

Tadeusz Rydzyk z kolejnym zakazem odwiedzin w kanadyjskich parafiach

To nie pierwsze kłopoty o. Tadeusza Rydzyka. Radio Maryja w ciągu ostatnich trzech dekad było niejednokrotnie i powszechnie potępiane przez wiele żydowskich i polskich grup społecznych.Kościół katolicki także krytykował stację za nieprzypadkowe rozpowszechnianie antysemityzmu.

“Promowanie audycji Radio Maryja przez Family of Radio Maria Canada jest zarówno szokujące, jak i nie do obrony, gdyż okazuje się, iż kanadyjskie charytatywne dolary są wykorzystywane do promowania antysemityzmu, homofobii i innych form nienawiści i nietolerancji” – napisał Shimon Koffler Fogel prezes CIJA we wniosku do ministerstwa skarbu Kanady.

Organizacje charytatywne zwolnione z kanadyjskich podatków

Zarejestrowane w Kanadzie organizacje dyr. Tadeusza Rydzyka mają status organizacji charytatywnych i zbierają fundusze. Dzięki temu są one zwolnione z kanadyjskich podatków.

 – “Spodziewamy się, że ministerstwo w niedługim czasie przyjrzy się tej sprawie, i podejrzewam, że odpowiedź będzie pozytywna, a zatem te podmioty zostaną usunięte z listy organizacji charytatywnych” – powiedział w rozmowie z “Gazetą Wyborczą” Thomas Lukaszuk, kanadyjski polityk polskiego pochodzenia i były wicepremier prowincji Alberta.

Toruński redemptorysta dostał w tym roku zakaz sprawowania mszy świętych i organizowania spotkań w parafiach na terytorium zachodniej Kanady. Wysoce prawdopodobne jest to, że wkrótce arcybiskup Toronto kardynał Tom Collins rozszerzy te regulacje na terytorium całego kraju.

 

Zimowy rytuał na ciało
Zimowy rytuał na ciało
59,99 zł
250,00 zł
90 dni
do końca oferty!
Wybrany zimowy rytuał na ciało z masażem szklanymi kulami i więcej od 59,99 zł w salonie Mona Lisa

Twoja reakcja?

Super
Super
7
Ha ha
Ha ha
2
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
1

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz