Home Kategorie Zdrowie Sejm łagodzi wymogi dla lekarzy obcokrajowców w Polsce. “Skandal!” – uważają polscy medycy

Sejm łagodzi wymogi dla lekarzy obcokrajowców w Polsce. “Skandal!” – uważają polscy medycy

Sejm łagodzi wymogi dla lekarzy obcokrajowców w Polsce. “Skandal!” – uważają polscy medycy

O wiele łatwiej będzie zostać lekarzem w Polsce medykom spoza Unii Europejskiej. Mimo sprzeciwu Naczelnej Izby Lekarskiej będą leczyć w naszym kraju.

Sejm właśnie łagodzi wymogi wobec medyków spoza Unii. Głosami posłów Prawa i Sprawiedliwości Sejm przegłosował projekt ustawy. Kto jak głosował?

W piątek, 27 listopada 2020 r. przyjęto poselski projekt ustawy w celu zapewnienia w okresie epidemii kadr medycznych. Wbrew stanowisku samorządów zawodowych lekarzy i pielęgniarek znacznie łagodzi on wymagania w stosunku do medyków spoza UE ubiegających się o możliwość wykonywania zawodu na terenie naszego kraju.

– “Sejm uchwalił ustawę dotyczącą kadr medycznych z poprawkami przywracającymi zapisy dotyczące lekarzy cudzoziemców pomimo stanowczego sprzeciwu” – czytamy na profilu Naczelnej Izby Lekarskiej w serwisie Twitter.
– “Komisja Zdrowia pozytywnie rekomendowała poprawkę przywracającą zapisy dotyczącą lekarzy cudzoziemców, które wczoraj wykreśliła z projektu ustawy. Przewodniczący Tomasz Latos dopuścił do głosu przedstawiciela NIL Michała Bulsę oraz prof. Wojciecha Maksymowicza dopiero po głosowaniu nad poprawką” – tak NIL relacjonował prace legislacyjne nad projektem, które w pośpiechu prowadzono w trakcie sejmowej Komisji Zdrowia.
Ostatecznie za przyjęciem ustawy w niekorzystnym zdaniem lekarzy kształcie głosowało 227 posłów, przeciwko – 222, wstrzymało się – trzech, a nie głosowało ośmiu. Kto głosował wbrew środowisku lekarzy? Można to łatwo sprawdzić. Tak czy inaczej, lekarze w Polsce są wściekli.
Lot widokowy szybowcem
Lot widokowy szybowcem
149,99 zł
360 dni
do końca oferty!
Lot widokowy szybowcem za wyciągarką za 149,99 zł z Aeroklubem Rybnickiego Okręgu Węglowego w Rybniku

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz