Home Kategorie News Sejm podjął ostateczną decyzję. Tysiące Polaków nie dostanie obiecanych pieniędzy, bardzo smutne
32.35K

Sejm podjął ostateczną decyzję. Tysiące Polaków nie dostanie obiecanych pieniędzy, bardzo smutne

Sejm podjął ostateczną decyzję. Tysiące Polaków nie dostanie obiecanych pieniędzy, bardzo smutne

Pieniądze nie zostaną wypłacone wszystkim. Sejm podjął ostateczną decyzję w tej sprawie. Wielu osób pracujących w ochronie służby zdrowia jest bardzo rozczarowanych najnowszymi doniesieniami. 

Obiecane im wcześniej fundusze zostały wycofane podczas dzisiejszego głosowania. Pieniądze miały trafić do wszystkich pracowników służb medycznych, którzy są zaangażowani w walkę z pandemią koronawirusa. Rząd wprowadził nowelizację do ustawy, dodatek za pomoc pacjentom z COVID-19 dostanie tylko wybrana grupa.

Obiecany dodatek do wynagrodzenia dla pracowników służby ochrony zdrowia, którzy walczą z pandemią koronawirusa, nie zostanie wypłacony. Sejm zadecydował, by dodatki w wysokości 100 proc. wynagrodzenia przysługiwały jedynie tym osobom, które do walki z Covid-19 zostały skierowane przez wojewodę.

Informacja ta wywołała ogromne oburzenie wśród pracowników służby zdrowia. Wielu z nich liczyło na dodatkowe pieniądze, które obiecał im rząd. Posłowie Prawa i Sprawiedliwości utrzymują jednak, że był to błąd, który wkradł się podczas rozpatrywania senackich poprawek do poprzedniej nowelizacji covidowej.

Prezydent podpisał tę nowelizację 4 listopada br., jednak do tej pory nie została ona opublikowana w Dzienniku Ustaw. W ubiegły piątek wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki tłumaczył, że poprawka zostanie opublikowana, gdy przyjęta będzie naprawiająca ją nowelizacja.

Sejm odrzucił uchwałę Senatu o zmianie niektórych ustaw w związku z przeciwdziałaniem sytuacjom kryzysowym związanym z wystąpieniem pandemii Covid-19. Za odrzuceniem ustawy głosowało 231 posłów, przeciw 219, a 2 wstrzymało się od głosu.

Senat wznosił o odrzucenie nowelizacji w całości. Według postów, narusza ona m.in. zasadę równości zwartą w art. 32 konstytucji. Wcześniej o podjęcie takiej decyzji dwa razy apelowała senacka komisja zdrowia.

Ustawa o zmianie niektórych zapisów w związku z przeciwdziałaniem sytuacjom kryzysowym związanym z wystąpieniem pandemii wirusa SARS-COV-2 przewiduje, że dodatki za pracę z pacjentem z Covid-19 będą wypłacane tylko pracownikom medycznym, którzy zostali skierowani do takiej pracy na mocy decyzji administracyjnej. Wygląda więc na to, że szumnie zapowiadane dodatki dla pracowników służby zdrowia, to czcze gadanie.

Kurs online: Mechanika Samochodowa
Kurs online: Mechanika Samochodowa
69,00 zł
60 dni
do końca oferty!
Kurs online: Mechanika Samochodowa z certyfikatem za 69 zł w Kar-Group

Twoja reakcja?

Super
Super
5
Ha ha
Ha ha
11
Wow
Wow
2
Smutny
Smutny
2
Zły
Zły
22

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz