Home Kategorie News Czarnek zapowiada kolejne zmiany w szkołach. Kuratorzy uzyskają nowe uprawnienia
1.30K

Czarnek zapowiada kolejne zmiany w szkołach. Kuratorzy uzyskają nowe uprawnienia

Czarnek zapowiada kolejne zmiany w szkołach. Kuratorzy uzyskają nowe uprawnienia

PiS ma poważny problem z samorządami. Partia rządząca jakoś nie może przeboleć, że w niewielu miastach ma swoich prezydentów i coraz częściej otwarcie zwalcza włodarzy. Dlatego będzie z tym walczyć.

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek właśnie ujawnił, że ma zamiar odebrać samorządowcom kolejne kompetencje i przekazać je kuratorom oświaty.

– „Będę przedstawiał rozwiązania prawne, które będą zwiększały kompetencje kuratorów oświaty w zakresie nadzoru pedagogicznego” – zapowiedział Przemysław Czarnek w Telewizji Republika.

Zapowiedź ministra nauki i edukacji padła w reakcji na pytanie o to, czy resort odniesie się do „ewentualnych ingerencje samorządów w szkołach – np. w Warszawie – na rzecz postulatów Ogólnopolskiego Strajku Kobiet”.

– „Organ prowadzący (szkoły), czyli samorząd terytorialny – w większości przypadków to jest właśnie samorząd – nie ma prawa ingerowania w treści nauczania w szkołach i w podstawy programowe. To jest domena Sejmu, Senatu, władzy centralnej, którą w tym zakresie reprezentuje minister edukacji i nauki i kuratorzy w poszczególnych województwach.” – mówił Czarnek.

Minister zapowiedział, że będzie przedstawiał również „rozwiązania prawne, które będą zwiększały właśnie kompetencje kuratorów w zakresie nadzoru pedagogicznego”.
Czarnek pouczył samorządowców, że ich zadaniem jest – „zadbanie o warunki nauczania w szkołach np. o to, żeby dana szkoła była dobrze wyposażona”. – Natomiast co do treści programowych, treści nauczanych w szkołach, to tutaj nadzór pedagogiczny jest jednoznacznie po stronie władzy centralnej reprezentowanej przez ministra edukacji i nauki i kuratorów” – dodał. Widać, że Czarnek planuje ostro ingerować w każdy element funkcjonowania placówek edukacyjnych w Polsce.
Wybrany masaż ciała w Viol Medica
Wybrany masaż ciała w Viol Medica
59,99 zł
90,00 zł
Oferta zakończona!
Wybrany masaż ciała w Viol Medica

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz