Home Kategorie Ludzie Bardzo dramatyczny apel Kingi Rusin. Doszły do niej szokujące informacje. Zdjęcia tylko dla ludzi o mocnych nerwach

Bardzo dramatyczny apel Kingi Rusin. Doszły do niej szokujące informacje. Zdjęcia tylko dla ludzi o mocnych nerwach

Bardzo dramatyczny apel Kingi Rusin. Doszły do niej szokujące informacje. Zdjęcia tylko dla ludzi o mocnych nerwach

Kinga Rusin nie wytrzymała, najnowsze doniesienia wstrząsnęły popularną prezenterką. Gwiazda opublikowała w mediach społecznościowych poruszający apel.

Kinga Rusin odniosła się w swoim apelu do trwających w kraju protestów, gwiazda w ostrych słowach skomentowała działania funkcjonariuszy policji, które podejmowano wobec strajkujących w ostatnim czasie kobiet. Kinga Rusin była szczególnie poruszona przemocą, jaka została skierowana w stronę kobiet.

Kinga Rusin na swoim Instagramie opublikowała dramatyczny apel do krajowych służb policyjnych o zaprzestanie stosowania agresji wobec strajkujących w kraju kobiet. Dziennikarka w ogóle nie kryła tego jak jest oburzona zaistniałą sytuacją i trudno jej się w tej materii dziwić.

– “Apeluję do policjantów: odmawiajcie wykonywania niemoralnych rozkazów, zaprzestańcie nadużywania swoich uprawnień! Policja nie może służyć złu! Apeluję szczególnie o podjęcie odpowiednich działań do Związku Zawodowego Policjantów (NSZZP), reprezentującego środowisko policjantów i ich godne imię” – zaczęła gwiazda.

Kinga Rusin skierowała swój apel do policji:

–  “Policjanci i policjantki, czy do takiej służby szliście? Czy zobowiązaliście się do pałowania kobiet desperacko walczących o swoje prawa? Czy kazali Wam używać gazu (z kilkunastu centymetrów!) na drobne posłanki pokazujące legitymacje i upominające się o szacunek dla ich immunitetów? Czy w zakres obowiązków od początku mieliście wpisane zatrzymania fotoreporterek robiących zdjęcia na manifestacjach, a więc wykonujących swoją powinność? Czy zgadzaliście się robić „kotły” i doprowadzać do niebezpiecznej paniki wśród pokojowo manifestujących? Czy przysięgaliście wyciągać z pokojowych protestów młode dziewczyny i siłą wpychać je do radiowozów, obrażać, lżyć, zastraszać, kierować wnioski o ukaranie? Czy byliście od początku świadomi, że będziecie musieli zatrzymywać nieletnich i nachodzić w domach ich rodziców, bo popierają zgodne z konstytucją i demokracją działania na rzecz praw kobiet do ich samostanowienia” – pyta poruszona Kinga Rusin.

– “To są pytania, które jako dziennikarze musimy Wam zadawać. W ostatnich latach szczególnie jaskrawo widać też, że nie możemy tylko i wyłącznie relacjonować wydarzeń, gdy dzieje się zło. Mamy społeczny obowiązek mocno nazywać rzeczy po imieniu i wyraźnie przeciwstawić się ZŁU” – dodała gwiazda TVN.

– “Przekraczacie teraz kolejne granice. Zaczynacie być stroną konfliktu, a nie bezstronnymi stróżami prawa. Mieliście służyć suwerenowi, łapać złodziei, zamykać gwałcicieli i morderców, bronić nas przed agresywnymi bandytami podpalającymi mieszkania, a nie obezwładniać starszą panią z kolorową torbą czy „aresztować” zjeżdżalnię” – pisze Kinga Rusin.

Jej apel skierowany jest do służb porządkowych w Polsce. Mówi ona, żeby nie bali się oni sprzeciwić takim rozkazom. W końcu są ludźmi i powinni zachowywać się jak ludzie.

– “Wiem, że niektórzy/niektóre z Was boją się stracić pracę, boją się o swoją przyszłość. Dlatego nie powinniście być zostawieni z moralnymi dylematami sami! Od tego macie związki zawodowe! Społeczeństwo Was poprze! Długie lata polska Policja pracowała na społeczne zaufanie, które właśnie szybko traci” – apeluje dziennikarka.

 

Odbitki zdjęć: nawet 500 sztuk
Odbitki zdjęć: nawet 500 sztuk
21,90 zł
60 dni
do końca oferty!
Od 7zł: pakiet 10, 100 lub nawet 500 odbitek (10x10 lub 10x15 cm) w jakości HD na Colorland.pl

Twoja reakcja?

Super
Super
5
Ha ha
Ha ha
7
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
3
Zły
Zły
3

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz