Home Kategorie News Rząd podjął decyzję. Policja ruszy do galerii handlowych

Rząd podjął decyzję. Policja ruszy do galerii handlowych

Rząd podjął decyzję. Policja ruszy do galerii handlowych

– “Premier jeszcze w sobotę zlecił MSWiA podjęcie kontroli w punktach handlowych” – poinformował szef KPRM Michał Dworczyk. To efekt tłumów w galeriach, które ponownie zostały otwarte w miniony weekend.

Zgodnie z obowiązującymi od soboty przepisami, w galeriach handlowych mogą obecnie przebywać klienci, ale z zachowaniem reżimu sanitarnego. Wygląda na to, że premier podjął decyzję o tym, żeby to kontrolować.

Kluczowym parametrem jest tutaj jedna osoba na 15 metrów kwadratowych powierzchni. To oznacza, że w wielu sklepach może jednocześnie przebywać raptem kilka osób. Tylko, że obywatele nie zwracają na to uwagi, stąd decyzja.

Właśnie o to był w poniedziałek pytany Michał Dworczyk. Szef Kancelarii Premiera w telewizji wPolsce.pl zapowiadał bardziej szczegółowe kontrole w wielu placówkach handlowych. Kontrole, które ma oczywiście przeprowadzić w tej sytuacji, nikt inny tylko policja.

– “Premier jeszcze w sobotę zlecił Ministerstwu Spraw Wewnętrznych i Administracji podjęcie działań na rzecz kontroli w tych punktach handlowych, czy rzeczywiście przestrzegane są zasady” – mówił Dworczyk.

– “Galerie zostały otwarte, szereg punktów handlowych zostało otwartych, ale cały czas obowiązuje nas reżim sanitarny; nie tylko zasłanianie nosa i ust, nie tylko dezynfekcja, ale również określona liczba (osób) przypadająca na określoną powierzchnię handlową” – dodał.

– “Musimy przestrzegać tego, muszą pamiętać o tym obywatele, muszą pamiętać o tym właściciele sklepów. W przypadku, kiedy nie będą te reguły przestrzegane stosowne służby będą egzekwowały kary związane z nieprzestrzeganiem tych zasad” – ostrzegał Michał Dworczyk.

Arbuzowe lub czekoladowe day spa
Arbuzowe lub czekoladowe day spa
89,99 zł
90 dni
do końca oferty!
Arbuzowy pakiet day spa za 89,99 zł i więcej opcji w gabinecie Alice's Institute Kosmetologia w Bielsku-Białej

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
3

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz