Home Kategorie Ludzie Profesor KUL o ”zagrożeniach kobiecości”: in vitro, aborcja, tolerancja, rozwody. Szokujące słowa

Profesor KUL o ”zagrożeniach kobiecości”: in vitro, aborcja, tolerancja, rozwody. Szokujące słowa

Profesor KUL o ”zagrożeniach kobiecości”: in vitro, aborcja, tolerancja, rozwody. Szokujące słowa

– “Kobieta ma rodzić ludzi dla Chrystusa” – to jedno z wielu stwierdzeń, których użyła prof. Danuta Dudziak z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego z Katedry Nauk o Rodzinie w telewizji Trwam.

– “Dojrzała kobieta musi nieść świadectwo życia i miłości, które niesie albo na sposób żony i matki, albo na sposób siostry zakonnej” – powiedziała podczas emisji programu prof. Danuta Dudziak. Ta opinia wzbudziła kontrowersje.

Podczas wykładu pani profesor omawiała np. stadium rozwoju kobiety, oraz jej obowiązki. Wspominała m.in. czym się różni macierzyństwo fizyczne od duchowego. Widzowie mogli się dowiedzieć co według niej, znaczy bycie kobietą.

Zawarła w niej m.in. stadium rozwoju kobiety, począwszy od dziewczynki, poprzez nastolatkę, skończywszy na dorosłej kobiecie i macierzyństwie. Wytłumaczyła m.in. czym według niej jest pojęcie “bycia kobietą dojrzałą”. Będziecie zaskoczeni.

Wymieniła również zagrożenia kobiecości, do których zaliczyła m.in. antykoncepcję, aborcję, in vitro, czy rozwody. Ciekawe prawda?

Prof. Dudziak podała także wymagania, jakie musi spełniać dojrzała kobieta. Są nimi m.in. akceptacja płci, w tym ciała, psychiki i ducha, a także uznania odmienności od mężczyzny dla uzupełniania się, wzajemnego oddania, budowania jedności. Przygotowała specjalną prezentację, na której mogliście się dowiedzieć między innymi tego, że dziewictwo to:

  • oddanie Bogu i ludziom,
  • promieniowanie macierzyństwem duchowym,
  • służba dla wielu w pracy społecznej i zawodowej.

Po zakończonym wykładzie do studia Rozmów niedokończonych zatelefonowała jedna ze słuchaczek, która pochwaliła panią prof. Dudziak za mądrze wypowiedziane słowa. A wy, co sądzicie o słowach pani profesor? Zgadzacie się z jej stanowiskiem?

 

 

Oczyszczanie i nawilżanie skóry
Oczyszczanie i nawilżanie skóry
49,99 zł
150,00 zł
90 dni
do końca oferty!
Mikrodermabrazja z maską od 49,99 zł i więcej opcji w Licencjonowanym Studiu Urody Joanna w Bydgoszczy

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz