Home Kategorie Film Zrozpaczona matka obwinia serial Netflixa o samobójstwo swojej 12-letniej córki

Zrozpaczona matka obwinia serial Netflixa o samobójstwo swojej 12-letniej córki

Zrozpaczona matka obwinia serial Netflixa o samobójstwo swojej 12-letniej córki

W 2017 roku 12-letnia Jessica Scatterson odebrała sobie życie w trzy tygodnie po premierze serialu “Trzynaście powodów” (“13 Reasons Why”) dostępnego na Netflixie.

Matka twierdzi, że to właśnie treści przedstawiane w tym serialu, pchnęły jej córkę do tak tragicznej w skutkach decyzji. Według jej matki, Rachael Warburton, gdyby dziewczyna go nie obejrzała, dziś jeszcze by żyła.

Stworzony przez Briana Yorkeya i wyprodukowany przez Netflix serial bazuje na powieści Jaya Ashera z 2007. Jego fabuła jest osnuta wokół problemu samobójstw wśród młodzieży. Tytułowe trzynaście powodów odnosi się do trzynastu doświadczeń nastoletniej bohaterki serialu, które ostatecznie pchnęły ją do decyzji o samobójstwie.

Choć “13 Reasons Why” został doceniony przez krytykę i zdobył uznanie widzów, to zwrócono uwagę na sposób przedstawiania samobójstwa oraz poczucia bezcelowości i bezsensu życia. Niektórzy psychologowie ostrzegali, że znajdująca się w trudnym wieku młodzież, może wzorować się na treściach, które zostały przedstawione w tym serialu.

Według 33-letniej Rachael Warburton z Manchesteru tak właśnie było w przypadku jej córki, Jessiki Scatterson. Według pracującej, jako opiekunka kobiety, gdyby jej córka nie obejrzała “Trzynastu powodów” to prawdopodobnie nie odebrała by sobie życia. – “Wierzę, że intencją tego serialu jest zwiększenie świadomości dotyczącej problemów związanych z samobójstwami wśród młodzieży, ale sądzę, że może on także zachęcać nastolatki i nastolatków do odbierania sobie życia” – komentowała Warburton na łamach “The Daily Mirror”.

Zrozpaczona po stracie swojej córki matka przestrzega innych rodziców przed “13 Reasons Why” i wzywa władze Netflixa do reakcji. – “Nie chce, żeby inni rodzice przechodzili przez to, co ja” – komentowała i apelowała o bardziej szczelną kontrolę rodzicielską na Netflixie. A jaka jest wasza opinia? Czy uważacie, że zwykły serial byłby w stanie pchnąć kogoś do samobójstwa? Należy bowiem zwrócić uwagę na fakt, że zrozpaczeni po utracie dziecka, rodzice szukają winnych wszędzie, żeby ulżyć swemu cierpieniu.

Kurs online: Doradca Dietetyki z MEN
Kurs online: Doradca Dietetyki z MEN
49,99 zł
90 dni
do końca oferty!
Kurs online: Doradca dietetyczny z zaświadczeniem MEN za 49,99 zł w Akademii Dietetycznie Poprawni

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz