Home Kategorie Życie Można dostać mandat za wolną jazdę? Tak policja może nas za to ukarać

Można dostać mandat za wolną jazdę? Tak policja może nas za to ukarać

Można dostać mandat za wolną jazdę? Tak policja może nas za to ukarać

Niektórzy kierowcy nie zdają sobie sprawy, że zbyt wolna jazda jest równie niebezpieczna, co jazda z nadmierną prędkością. To czasami może być wykroczenie i można za nie dostać mandat.

Spowalnianie ruchu ujęte jest w przepisach i stanowi podstawę do ukarania. Zgodnie z przepisami kierujący pojazdem jest obowiązany jechać z prędkością nieutrudniającą jazdy innym kierowcom. Wolna jazda podchodzi bowiem pod blokowanie ruchu i jest szalenie niebezpieczna.

Pamiętaj, aby zawsze dostosowywać prędkość nie tylko do wskazanych ograniczeń, ale także ogólnych warunków panujących podczas jazdy. Zbyt wolna jazda jest nie tylko irytująca dla wielu kierowców, ale zmusza ich (czy zachęca) do bardziej niebezpiecznych manewrów.

Kodeks drogowy wskazuje, że “kierujący pojazdem jest obowiązany jechać z prędkością nieutrudniającą jazdy innym kierującym“. Oznacza to, że za blokowanie ruchu kierowcy grozi mandat i punkty karne.

Za zbyt wolną jazdę można dostać mandat w wysokości od 50 do 200 zł oraz 2 punkty karne. Zbyt wolna jazda jednego kierowcy może wpływać na zaburzenie płynności ruchu i powstawanie zatorów na drodze. Oczywiście przepis jest trochę trudny do interpretacji. Różni kierowcy bowiem w rozmaity sposób reagują na warunki panujące na drodze, takie jak śnieg czy deszcz.

 

Jazda sportowym autem
Jazda sportowym autem
165,00 zł
179,00 zł
344 dni
do końca oferty!
Przejazd sportowym autem po torze od 109 zł z firmą Motoryzacyjny Prezent – wiele lokalizacji

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz