Home Kategorie News Wicepremier się wygadał. Zakaz może być wprowadzony już w styczniu. Dotyczy on każdego.
28.21K

Wicepremier się wygadał. Zakaz może być wprowadzony już w styczniu. Dotyczy on każdego.

Wicepremier się wygadał. Zakaz może być wprowadzony już w styczniu. Dotyczy on każdego.

Nowy zakaz w Polsce może pojawić się już w styczniu. Podczas konferencji prasowej Jarosław Gowin zdradził plany rządzących.

Obecnie w kraju trwa lockdown w postaci etapu odpowiedzialności, który ogłosił premier Morawiecki. Ma on obowiązywać od 28 listopada do 27 grudnia. Wprowadzono też obostrzenia dotyczące Bożego Narodzenia.

W ramach dodatkowych ograniczeń ogłoszono, że na Wigilii może przebywać maksymalnie 5 osób. To wywołało sporo wątpliwości i wymagało dodatkowych wyjaśnień.

W trakcie konferencji prasowej 30 listopada Jarosław Gowin zdradził, że na początku roku możemy spodziewać się ograniczeń w przemieszczaniu się. Prawdopodobnie będzie to zaplanowana reakcja na przyrost zachorowań spodziewanych po Świętach i Sylwestrze.

Premier Morawiecki uspokajał, że limity dotyczące zaproszenia maksymalnie 5 osób na spotkania świąteczne to nie twardy nakaz, a zwyczajne zalecenie. To oznacza, że za jego złamanie nie powinniśmy zostać ukarani.

Niestety nie możemy mieć co do tego pewności, gdyż wystarczy choćby donos sąsiada, abyśmy mogli spodziewać się wizyty policji, a później zgłoszenia sprawy do sanepidu. To może z kolei owocować potężnymi karami.

Rząd nie ma zamiaru walczyć z tradycyjnymi świętami, dlatego już teraz szykuje się na skutki świętowania.

Jak zdradził Gowin ograniczenie w przemieszczaniu się, jakiego można się spodziewać na początku nowego roku, nie będzie prawnym ograniczeniem wolności, a raczej apelem o pozostanie w domach.

Wprowadzenie takiego prawnego ograniczenia może być możliwe dopiero po wprowadzeniu stanu wyjątkowego. Mimo iż ma być to tylko apel, możliwe, że policja będzie starała się o to, aby obywatele przestrzegali zaleceń.

Karafka z 2 szklankami
Karafka z 2 szklankami
37,00 zł
80,00 zł
30 dni
do końca oferty!
Personalizowana karafka z grawerem (37 zł) w zestawie z 2 szklankami (119,99 zł) w unikalneprezenty.pl

Twoja reakcja?

Super
Super
2
Ha ha
Ha ha
23
Wow
Wow
1
Smutny
Smutny
10
Zły
Zły
26

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz