Home Kategorie Ludzie Arkę Noego znał każdy. Teraz na jaw wyszła szokująca prawda o zespole.

Arkę Noego znał każdy. Teraz na jaw wyszła szokująca prawda o zespole.

Arkę Noego znał każdy. Teraz na jaw wyszła szokująca prawda o zespole.

Arka Noego to kultowy dziecięcy zespół, który sprzedał niemal 7 mln płyt. Założycielem i zarazem ojcem siedmiorga dzieci jest Robert Friedrich, który wyznał coś szokującego.

Arka Noego to zespół wykonujący piosenki o tematyce religijnej. Nieoficjalnie powstał ponad 20 lat temu, gdy szukano zespołu, który mógłby zaśpiewać w trakcie pielgrzymki Jana Pawła II do Polski.

Arka idealnie wstrzeliła się w lukę na polskiej scenie. Ich piosenki stały się popularne nie tylko w kraju, ale i za granicą. Utwory zostały przetłumaczone na kilka języków, a zespół sprzedał niemal 7 mln płyt.

Od 1999 roku przez zespół przewinęło się prawie 100 dzieci. Wśród nich pociechy założyciela grupy – Roberta Friedricha. Muzyk grał w wielu innych zespołach, ale tylko ten zrobił tak ogromną karierę.

– “Żaden zespół, w którym grałem nie sięga nawet do pięt Arce Noego” – powiedział w rozmowie z Galą.

Friedrich jest osobą wierzącą, ale jednocześnie deklaruje się jako antyklerykał. Stąd też zdecydował, że nie chce, aby księża uczyli jego dzieci.

– “Moje dzieci nie chodziły na religię w szkole, sprawy wiary wolałem dzieciom przekazywać sam, bazując na moim doświadczeniu, a nie wyuczonej teologii” – wyjawił.

Oprócz tego muzyk sądzi, że można wierzyć i jednocześnie grać w różnych zespołach, również tych rockowych.

– “Sam jestem antyklerykałem i bycie w zespole nie miało wpływu na moje relacje z Chrystusem” – dodał.

Rezonans magnetyczny
Rezonans magnetyczny
379,00 zł
60 dni
do końca oferty!
Rezonans magnetyczny odcinka kręgosłupa lub głowy za 379 zł i więcej opcji w pracowniach Bonus Diagnosta – 6 lokalizacji

Twoja reakcja?

Super
Super
4
Ha ha
Ha ha
1
Wow
Wow
1
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz