Home Kategorie Zdrowie 26-letni geniusz przewidział, co przyniesie COVID-19. Teraz mówi, co czeka nas dalej…

26-letni geniusz przewidział, co przyniesie COVID-19. Teraz mówi, co czeka nas dalej…

26-letni geniusz przewidział, co przyniesie COVID-19. Teraz mówi, co czeka nas dalej…

26-letni Luthais McCash specjalizuje się w matematyce stosowanej i modelowaniu matematycznym. Jego pierwszy artykuł naukowy, w którym analizował, jak modelować rozprzestrzenianie się raka, został opublikowany, gdy miał 16 lat. Od tego czasu powszechnie uznaje się go za geniusza.

Młody naukowiec twierdzi, że jego doświadczenie dało mu dobry wgląd w pandemię koronawirusa i poprawnie przewidział jej przebieg. Podkreśla, że sprawdziły się jego prognozy dotyczące liczby zakażeń i zgonów. Chłopak na tym jednak nie poprzestał. Twierdzi co będzie dalej z pandemią. To czarny scenariusz.

– “Mój pogląd – i mam nadzieję, że się mylę – jest taki, że pandemia nigdy się nie skończy, jeśli nie zdecydujemy się na strategię tłumienia. Opracujemy mechanizmy radzenia sobie z tym lepiej, ale to nie zniknie” – powiedział naukowiec.

– “Musimy zatrzymać wszystko. Potrzebujemy 12-miesięcznej blokady. Zdaję sobie sprawę, że będzie to miało ogromny wpływ na dochody ludzi, ich życie, ale to jest potrzebne. To wystarczająco dużo czasu, aby umożliwić stłumienie wirusa. Mówię to patrząc na tempo infekcji i analizy zachowania. Nie jestem wirusologiem ani immunologiem, ale jestem naukowcem, którego pasjonują dowody empiryczne” – dodał.

Warto dodać, że mężczyzna ten od marca nie opuszcza własnego mieszkania. Skoro wierzy w swoje wyliczenia, to trudno mu się w tej sytuacji dziwić.

– “Myślę, że ludzie powinni zachować dystans społeczny, nosić maski, być czujnym, nie narażać innych. W tej chwili ludzie nie przestrzegają zasad. W lutym nastąpi silny wzrost liczby przypadków. Do lata nastąpi kolejna blokada. W marcu mówiłem, że będziemy się z tym zmagać przez co najmniej 2 lata, a teraz minęło już 8 miesięcy. To będzie cykliczne – chyba że coś z tym zrobimy” – podkreśla. Zgadzacie się z nim?

eKurs: Dietetyka kliniczna z MEN
eKurs: Dietetyka kliniczna z MEN
69,00 zł
90 dni
do końca oferty!
Kurs online: Dietetyka kliniczna z certyfikatem MEN za 69 zł w Akademii Dietetycznie Poprawni

Twoja reakcja?

Super
Super
16
Ha ha
Ha ha
34
Wow
Wow
10
Smutny
Smutny
27
Zły
Zły
16

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz