Home Kategorie Życie Była przekonana, że rozmawia z Willem Smithem. 35-latka straciła oszczędności życia.

Była przekonana, że rozmawia z Willem Smithem. 35-latka straciła oszczędności życia.

Była przekonana, że rozmawia z Willem Smithem. 35-latka straciła oszczędności życia.

45 tys. zł padło łupem oszusta, który podawał się za hollywoodzkiego aktora Willa Smitha. Pieniądze wyłudził od 35-letniej mieszkanki powiatu chełmskiego.

– “O tym, że w internecie działa wielu oszustów, którzy czyhają na cudzą łatwowierność, przekonała się 35-letnia mieszkanka powiatu chełmskiego. Kilka dni temu kobieta zgłosiła się na III komisariat w Lublinie, gdzie złożyła zawiadomienie o utracie 45 tysięcy złotych” – czytamy w komunikacie, który pojawił się we wtorek na stronie lubelskiej policji.

Kobieta powiedziała policji, że na jednym z portali społecznościowych poznała mężczyznę, który podawał się za aktora Willa Smitha. Zaczęli ze sobą rozmawiać. Na początku były to tylko wiadomości tekstowe, ale z czasem zaczęły zdarzać się nawet i wideorozmowy, na których kobieta rozpoznała aktora.

Przez to zaufała oszustowi, a ten mógł zrealizować swoje prawdziwe zamiary. Oszust pewnego dnia oznajmił 35-latce, że upoważnił ją do odbioru paczki z diamentami o wartości 6 mln dolarów i 3 mln w gotówce oraz dokumentów rozwodowych.

Kobieta musiała tylko wnieść opłaty, aby otrzymać certyfikat, który upoważniał ją do odbioru kosztowności i opłacić cło. W ten sposób 35-latka straciła 45 tys. zł, bo po przelaniu odpowiedniej kwoty kontakt się urwał. Jak informuje kom. Kamil Gołębiowski z lubelskiej policji, funkcjonariusze ustalają tożsamość oszusta.

Pizza duża lub gigant: 1-3 sztuki
Pizza duża lub gigant: 1-3 sztuki
21,50 zł
26,30 zł
30 dni
do końca oferty!
Pizza o średnicy 30 cm (od 21,50 zł) lub 43 cm (od 28 zł) w Pizzerii Fuks

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
3
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
2

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz