Home Kategorie Poruszające Łzy same napływają do oczu. Tak wygląda grób małej Madzi osiem lat po jej śmierci

Łzy same napływają do oczu. Tak wygląda grób małej Madzi osiem lat po jej śmierci

Mija 8 lat od zabójstwa małej Madzi z Sosnowca. Dokładnie 24 stycznia jej matka, Katarzyna W., udusiła sześciomiesięczną dziewczynkę, a następnie upozorowała jej porwanie.

Wszyscy zapewne pamiętamy tą historie. Żyła nią cała Polska, a w sprawę wmieszał się sam detektyw Rutkowski. Jak zakończyła się sprawa? Sami dobrze wiecie. Cała sprawa była ukartowana, a mama Madzi sama była odpowiedzialna za zabójstwo swojej latorośli.

Mimo, że od tej zbrodni minęło już sporo czasu, na grobie dziewczynki wciąż jest wiele zniczy i wieńców. Mieszkańcy Sosnowca pamiętają o tym dramacie.

Białe kwiaty, kilka zniczy, wszystko ułożone w kształt przypominający serce wokół małej tablicy. A na niej widnieje napis: Ś.P Madzia W., żyła 6 miesięcy. Minęło 8 lat od tej tragedii. 24 stycznia 2012 Katarzyna W., matka dziewczynki, udusiła dziecko w swoim mieszkaniu. Następnie wzięła wózek i wyszła z martwą już dziewczynką na spacer. Porzuciła jej ciało w Parku Dietla, dokładniej w miejscowych ruinach. Potem kilkaset metrów od domu rodziców Katarzyna W. upadła na drogę udając, że ktoś porwał jej dziecko. Powiedziała, że została uderzona przez nieznanego sprawcę. Podała wizerunek przypadkowego przechodnia.

Sprawa poruszyła całą Polskę. Ludzie współczuli mamie Madzi. Mijały dni. Sprawą zainteresowały się media. W poszukiwania włączył się znany detektyw Krzysztof Rutkowski. To on 2 lutego przekonał morderczynię, by przyznała się do popełnionej zbrodni. Oczywiście podejście do mamy Madzi (co nie powinno być żadnym zaskoczeniem), zmieniło się momentalnie. Stała się wrogiem publicznym numer 1.

Pogrzeb małej Madzi odbył się na cmentarzu przy ulicy Smutnej w Sosnowcu. W 2017 roku na grobie postawiono marmurową płytę z wyrytymi imieniem i nazwiskiem dziewczynki. Obok wyryto również wizerunek anioła. Grób ten nadal jest często odwiedzany przez mieszkańców Sosnowca, którzy pamiętają o tej tragedii.

Masaż kręgosłupa lub relaksacyjny
Masaż kręgosłupa lub relaksacyjny
69,99 zł
120,00 zł
30 dni
do końca oferty!
Masaż kręgosłupa z fizykoterapią i konsultacją lub masaż relaksacyjny od 59,99 zł w BeFiMed w Bydgoszczy (do -50%)

Twoja reakcja?

Super
Super
1
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
9
Zły
Zły
4

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz