Home Kategorie News Premier właśnie potwierdził to czego mogliśmy się spodziewać. Ogromna zmiana dla wszystkich Polaków już w styczniu
21.83K

Premier właśnie potwierdził to czego mogliśmy się spodziewać. Ogromna zmiana dla wszystkich Polaków już w styczniu

Premier właśnie potwierdził to czego mogliśmy się spodziewać. Ogromna zmiana dla wszystkich Polaków już w styczniu

Informacje, które przekazał wczoraj premier Mateusz Morawiecki podczas nieoczekiwanej konferencji prasowej, powinien poznać każdy Polak. Chodzi o szczepionki na koronawirusa.

Informacje, z którymi podzielił się dziś premier z mediami, były wyczekiwane przez niemałą grupę Polaków. Temat szczepień w ostatnim czasie robi się coraz bardziej gorętszy – termin, o którym niejednokrotnie wspominał Mateusz Morawiecki czy też minister zdrowia, Adam Niedzielski, zbliża się wielkimi krokami.

Mateusz Morawiecki specjalnie na okoliczność konferencji pojawił się na terenie Hurtowni Farmaceutycznej Urtica i Pharmalink w Łodzi i stamtąd też był prowadzony przekaz. Premier przekazał, że szczepionki będą:

  • darmowe,
  • dostępne dla wszystkich,
  • dobrowolne,
  • dwudawkowe.

Mateusz Morawiecki przekazał, że plan szczepień jest aktualnie konsultowany z ekspertami i ministrami. Ma nadzieję, że te będą już idealnie funkcjonować już na początku lutego. Zapewnił, że wszystkie badania są już przeprowadzone.

Szczepienia będą odbywać się na podstawie rejestracji online. Będzie można wypełnić formularz i tym samym zapewnić sobie dawkę szczepionki. Następnie chętny udaje się do punktu szczepień (POZ, pozostałe centra opieki medycznej, mobilne jednostki – np. w gminach oraz szpitale rezerwowe), przyjmuje medykament, a następnie szczepi się drugi raz po informacjach uzyskanych od lekarza. Sprawa więc nie wydaje się być zbyt skomplikowana.

– “Od decyzji Europejskiej Agencji Lekowej zależy moment rozpoczęcia szczepień. […] Proces szczepień to nasz mur, nasze zapory przeciwko COVID-19. W ten sposób przywrócimy normalność i ochronimy miejsca pracy” – mówił Mateusz Morawiecki.

– “Od 5 do 10 miliardów złotych to koszt zakupu szczepionek, w zależności od tego, ile jeszcze ich kupimy. To koszt wysoki, ale musi być nas na niego stać. Dokonaliśmy przesunięć w budżecie” – dodał jeszcze Mateusz Morawiecki podczas pytań od dziennikarzy.

Zapewne już o tym wiecie, ale na konferencji potwierdzono, że pierwszeństwo szczepień będą mieć medycy, ratownicy, pielęgniarki, laboranci, którzy przecież na co dzień mają styczność z koronawirusem, a także mieszkańcy DPS i Zakładów Opiekuńczo-Leczniczych, następnie służby mundurowe, wojska obrony terytorialnej, a także seniorzy powyżej 65. roku życia.Według GUS ta druga grupa to nawet 6,5 mln osób.

Oczyszczanie skóry
Oczyszczanie skóry
59,99 zł
140,00 zł
90 dni
do końca oferty!
10-etapowe oczyszczanie skóry twarzy za 59,99 zł w Salonie Fryzur i Kosmetyki Joanna Kwaśniewska (do -62%)

Twoja reakcja?

Super
Super
3
Ha ha
Ha ha
13
Wow
Wow
2
Smutny
Smutny
3
Zły
Zły
18

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz