Home Wideo Od kilku dni pada tam gęsty śnieg. Miasto jest kompletnie odcięte od świata

Od kilku dni pada tam gęsty śnieg. Miasto jest kompletnie odcięte od świata

Od kilku dni pada tam gęsty śnieg. Miasto jest kompletnie odcięte od świata

Marzycie o śniegu i prawdziwej zimie? Ale czy wyobrażacie sobie przebijać się, idąc do sklepu, przez korytarze z zasp śnieżnych lub szukać auta w “białej lodowej ścianie”? Jest ciężko.

Z takimi opadami śniegu muszą mierzyć się mieszkańcy Norylska na północy Syberii. O miejscowości tej mówi się, że jest najzimniejszym, tak dużym miastem na świecie. Czasem jak widać, jest bardzo ciężko.

Zimą Norylsk pogrążony jest w całkowitych ciemnościach nocy polarnej, ściśnięty 50-stopniowym mrozem i zasypany kilkumetrowymi zaspami. To ostatni przystanek przed Arktyką. Jedno z ostatnich miejsc, gdzie na północy żyją ludzie.

I choć dzisiaj termometr pokazuje zaledwie minus 7 st. Celsjusza, to meteorolodzy prognozują, że w weekend temperatura może spaść do minus 23 stopni. Na razie od kilku dni bez przerwy pada śnieg. W ciągu czterech dni spadło go tyle, ile statystycznie w ciągu dwóch miesięcy. Spowodowało to powstanie zasp wyższych od człowieka.

Mer Norylska Nikołaj Timofejew zapewnia, że prace przy odśnieżaniu trwają 24 godziny na dobę siedem dni w tygodniu. Bierze w nich udział 50 pojazdów. A i tak jest ciężko.

Życie w miejscowości położonej za kołem polarnym w Norylsku do najłatwiejszych nie należy, a mimo to żyje tam ok. 170 tys. mieszkańców. To najdalej wysunięte na północ miasto północnej półkuli. Zimą bywają dni, kiedy termometry pokazują nawet minus 55 st. Celsjusza. Nic dziwnego więc, że Norylsk uznano za najzimniejsze, tak duże miasto na świecie. Średnia roczna temperatura powietrza wynosi tutaj zaledwie minus 10 st. Celsjusza. Wprawdzie są oni zahartowani w bojach z zimą, ale tego pewnie się nie spodziewali.

Mieszkańcy Norylska muszą borykać się nie tylko z ekstremalnie niskimi temperaturami, ale także z bardzo wysokim zanieczyszczeniem. Znajduje się tu centrum przemysłu wydobywczego i metalurgicznego. Zapach siarki zmieszany z niską temperaturą, to nic przyjemnego.

Oczyszczania wodorowe twarzy
Oczyszczania wodorowe twarzy
99,99 zł
400,00 zł
90 dni
do końca oferty!
Zabieg oczyszczania wodorowego twarzy AquaSure H2 od 89,99 zł i więcej opcji w MEDICAL PREMIUM – 4 miasta

Twoja reakcja?

Super
Super
1
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz