Home Kategorie News To już niemal pewne. Dzieci nie wrócą do szkół 18 stycznia.
2.88K

To już niemal pewne. Dzieci nie wrócą do szkół 18 stycznia.

To już niemal pewne. Dzieci nie wrócą do szkół 18 stycznia.

Pomimo spadku zachorowań, minister Niedzielski nadal nie jest pewny, czy uczniowie będą mogli wrócić do nauczania stacjonarnego już w styczniu.

Do kiedy potrwa zdalne nauczanie? Pomimo wcześniejszych zapowiedzi, że dzieci powrócą do szkół na początku grudnia, premier przedłużył nauczanie zdalne we wszystkich klasach, a także zmienił termin ferii zimowych. Teraz nie wiadomo czy dzieciom uda się wrócić do szkół po feriach.

Według obecnych regulacji, uczniowie nie wrócą do nauki stacjonarnej do Bożego Narodzenia. Do końca roku mają też przerwę świąteczną. Dodatkowo, premier ujednolicił termin ferii zimowych dla wszystkich województw. Przerwa ma potrwać od 4 do 17 stycznia. Premier podkreślił jednak, że tegoroczne ferie nie pozwalają na wyjazdy rekreacyjne, zimowiska i obozy. Szef rządu apelował o ostrożność i pozostanie w domu. Jak na razie termin powrotu do szkół, który potwierdzali premier i minister edukacji to 18 stycznia. Minister zdrowia twierdzi jednak, że to może się zmienić.

Nauczanie zdalne obowiązuje obecnie we wszystkich klasach szkoły podstawowej, zdalnie uczą się również licealiści oraz studenci. Nauka zdalna jest jednak bardzo źle oceniana zarówno przez rodziców, jak i nauczycieli. Najwięcej tracą uczniowie klas I – III. Nauczyciele alarmują, że dzieciom brakuje podstawowych umiejętności, a nauka online to fikcja.

Mimo iż rząd utrzymuje termin powrotu do szkół przez wszystkich na 18 stycznia, minister zdrowia w rozmowie z TOK FM powiedział, że nie jest to data pewna. Zapytany o to, czy dzieci wrócą do nauki stacjonarnej w tym terminie, odpowiedział wahając się:

– „Pewności takiej nie mamy. Ale jak obserwujemy tendencję, którą mamy od dwóch tygodni, to jest bardzo duża szansa, że tak się stanie” – poinformował Adam Niedzielski.

Auto-Spa dla autka
Auto-Spa dla autka
89,99 zł
180,00 zł
30 dni
do końca oferty!
Profesjonalne i kompleksowe mycie z zewnątrz oraz czyszczenie wewnątrz w pakiecie od 89,99 zł w Auto-Flash (do -50%)

Twoja reakcja?

Super
Super
3
Ha ha
Ha ha
2
Wow
Wow
3
Smutny
Smutny
2
Zły
Zły
3

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz