Home Kategorie Zdrowie Śląsk. 11 szpitali odmówiło przyjęcia chorego mężczyzny. To skandal!

Śląsk. 11 szpitali odmówiło przyjęcia chorego mężczyzny. To skandal!

Śląsk. 11 szpitali odmówiło przyjęcia chorego mężczyzny. To skandal!

Radna powiatu tarnogórskiego Monika Oleś opisała dramatyczną historię swojego ojca. 72-latek nie został przyjęty przez oddziały intensywnej terapii w 11 szpitalach. To koszmar.

Ojciec radnej Moniki Oleś zmarł 31 października. Mężczyzna został przewieziony do szpitala pw. św. Kamila w Tarnowskich Górach w stanie skrajnej niewydolności oddechowej. Jest to stan bezpośrednio zagrażający życiu.

72-latek nie był zakażony koronawirusem. Mimo tleno- i farmakoterapii jego stan się pogarszał. Radna w trakcie zdalnego posiedzenia zacytowała szpitalny dokument, z którego wynikało, że podjęto próbę przekazania jej ojca na oddziały intensywnej terapii w innym szpitalu w Tarnowskich Górach, a także w Bytomiu, Katowicach-Ochojcu, Katowicach-Ligocie, Zawierciu, Częstochowie, Raciborzu, Piekarach Śląskich, Tychach, Gliwicach i w Dąbrowie Górniczej.

Żadne z 11 miejsc nie dysponowało wolnymi łóżkami. – “Czy to jest taka normalna sytuacja, czy mój tata miał po prostu pecha? Czy to jest normalne, że nie ma miejsc i że ludzie, czekając, umierają?” – pytała Oleś.

Prezes szpitala w Tarnowskich Górach dr Leszek Jagodziński zabrał głos w tej sprawie. Przyznał, że liczba miejsc dla najciężej chorych jest dramatycznie niska. Jest to spowodowane według niego, obecną metodą leczenia.

Dr Jagodziński uważa, że lepszym rozwiązaniem byłoby wydzielenie szpitali, w których leczeni byliby pacjenci z ujemnymi wynikami testu na koronawirusa. Ma zdecydowanie racje, dzięki temu uniknęlibyśmy takich sytuacji. Ludzie umierają z powodu braku opieki medycznej i to jest fakt

Spacer z alpakami
Spacer z alpakami
29,99 zł
40,00 zł
60 dni
do końca oferty!
Alpakoterapia: spacer z alpakami dla 2 osób od 24,99 zł i więcej opcji w Ośrodku Ikarion (do -38%)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
5
Zły
Zły
17

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz