Home Kategorie Zdrowie Szczepionka na pewno bezpieczna? Firma Pfizer będzie chroniona przed ewentualnymi pozwami sądowymi.

Szczepionka na pewno bezpieczna? Firma Pfizer będzie chroniona przed ewentualnymi pozwami sądowymi.

Szczepionka na pewno bezpieczna? Firma Pfizer będzie chroniona przed ewentualnymi pozwami sądowymi.

Rząd  przyznał gigantowi farmaceutycznemu Pfizer ochronę prawną przed ewentualnymi pozwami. To szok dla antyszczepionkowców.

Departament Zdrowia i Opieki Społecznej w Wielkiej Brytanii potwierdził, że firma otrzymała zabezpieczenie chroniące ją przed działaniami prawnymi, które mogą być wywołane jakimikolwiek problemami związanymi ze szczepionką.

Ministrowie zmienili również w ostatnich tygodniach prawo, aby zapewnić firmom takim jak Pfizer nowe środki ochrony, dając im immunitet przed pozywaniem ich przez pacjentów w przypadku jakichkolwiek komplikacji.

Pracownicy NHS dostarczający szczepionkę, a także producenci leku są również chronieni. W praktyce nie obowiązuje ich żadna odpowiedzialność prawna

Szczepionka zostanie udostępniona każdemu w wieku powyżej 16 lat, ale nie będzie dostępna dla kobiet w ciąży ze względu na brak danych o tym, jak może wpłynąć ona zarówno na nie jak i dziecko.

Szczepionka Pfizer / BioNTech została zatwierdzona przez Agencję Regulacyjną ds. Leków i Produktów Opieki Zdrowotnej we wtorek.

Które zezwala na stosowanie nielicencjonowanego leku w nagłych przypadkach, takich jak pandemia. Skutkuje to również przyznaniem immunitetu cywilnego Pfizerowi po tym, jak rząd zmienił przepisy po krótkich, trzytygodniowych konsultacjach które odbyły się we wrześniu. Brak konsekwencji prawnych jakichkolwiek działań może być tutaj zaskakujący.

Manicure i pedicure hybrydowy
Manicure i pedicure hybrydowy
39,00 zł
180 dni
do końca oferty!
Manicure (39 zł) lub pedicure (59 zł) hybrydowy i więcej opcji w salonie Stacja Uroda Agnieszka Bućkowska

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
6

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz