Home Kategorie Zdrowie Okropny objaw tzw. długiego COVID-19. Włosy jeżą się na głowie.

Okropny objaw tzw. długiego COVID-19. Włosy jeżą się na głowie.

Okropny objaw tzw. długiego COVID-19. Włosy jeżą się na głowie.

– “Zdaniem ekspertów problemy zdrowotne związane z uzębieniem mogą nasilać się w wyniku zakażenia koronawirusem” – czytamy w “The New York Times”.

Historie osób, które po przechorowaniu COVID-19, zmagały się z dolegliwościami uzębienia opisał amerykański dziennik. Zdaniem niektórych ozdrowieńców, po zakażeniu koronawirusem ich zęby wypadały. Sporo osób mówiło również o długotrwałych problemach z dziąsłami.

U 43-letniej kobiety zauważono, że jej dziąsła stały się bardziej nadwrażliwe. W pewnym momencie jeden z zębów po prostu wypadł. Naukowcy podkreślają jednak, że do tej pory nie badano dokładnie, jak zakażenie koronawirusem wpływa na stan uzębienia. Badania te mogą być jednak bardzo ważne i wpłynąć na dalszą analizę COVID.

– “Bardzo rzadko zdarza się, żeby zęby wypadały bez konkretnej przyczyny” – powiedział dr David Okano, periodontolog z Uniwersytetu Utah w Salt Lake City.

– “Badamy niektóre z objawów, z którymi pacjenci zmagają się przez wiele tygodni po wyzdrowieniu z COVID-19, w tym również problemy stomatologiczne, jakie zgłaszają” – powiedział w rozmowie z “NYT” dr Wiliam W. Li, prezes i główny lekarz Angiogenesis Foundation, organizacji zajmującej się badaniem stanu i chorób naczyń krwionośnych.

Specjalista podkreśla, że możliwy nowy objaw “long COVID-19” jest zaskakujący i powinien być dokładnie przebadany. W końcu jeżeli się okaże, że COVID niszczy również nasze uzębienie i to w tak potężnym stopniu, to to będzie spory problem. Choroba ma jak widać, naprawdę sporo skutków ubocznych.

Mikrodermabrazja z fototerapią
Mikrodermabrazja z fototerapią
69,99 zł
250,00 zł
90 dni
do końca oferty!
Mikrodermabrazja diamentowa z fototerapią LED za 69,99 zł i więcej w Instytucie Hialuron

Twoja reakcja?

Super
Super
1
Ha ha
Ha ha
2
Wow
Wow
2
Smutny
Smutny
2
Zły
Zły
6

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz