Home Kategorie Ludzie Agata Duda po cichu włączyła się w niesamowitą akcję na ogólnopolską skalę. Podarowała coś niezwykłego co może naprawdę pomóc

Agata Duda po cichu włączyła się w niesamowitą akcję na ogólnopolską skalę. Podarowała coś niezwykłego co może naprawdę pomóc

Agata Duda po cichu włączyła się w niesamowitą akcję na ogólnopolską skalę. Podarowała coś niezwykłego co może naprawdę pomóc

Agata Duda włączyła się w ogólnopolską akcję charytatywną. Postanowiła pomóc dwuletniemu Mikołajowi Karelusowi, który choruje na rdzeniowy zanik mięśni.

Nadzieją dla malucha jest jedynie najdroższy lek świata. Jednakże, jak łatwo się domyślić, rodziców nie stać na jego zakup. Rodzice nie mają pieniędzy na taką inwestycję. Pierwsza dama nie mogła przejść obok ich apelu obojętnie.

Agata Duda zdecydowała się wesprzeć ciężko chorego chłopca z Białegostoku i jego rodziców. Historia dziecka jest przejmująca, pozostało niewiele czasu na ratunek. Internauci robią, co mogą, by wspomóc rodzinę w trudnej walce.

– “Mikołaj ma obecnie 22 miesiące. Nie chodzi. Nie potrafi nawet stanąć. Jeszcze niedawno sprawnie raczkował, ale choroba próbuje odebrać mu tę zdolność. Jest intensywnie rehabilitowany oraz leczony farmakologicznie, jednak to wciąż za mało, aby zatrzymać zanik mięśni. Takiej możliwości upatrujemy w terapii genowej, która jest niestety strasznie droga” – mówiła mama Mikołaja, Natalia Karelus, w rozmowie z portalem Fakt.

Rodzice muszą zebrać 9,5 mln zł na lek, zanim masa ciała chłopca przekroczy 13,5 kg. Obecnie waży 11 kg – czasu jest więc bardzo niewiele. Od sierpnia krewni, przyjaciele i znajomi państwa Karelusów nagłaśniają zbiórkę, organizują festyny, kiermasze i licytacje dedykowane dziecku. Trzeba przyznać, że obywatele naprawdę się starają. Uzbierano już bowiem 3 miliony złotych. Jednak do potrzebnej kwoty nadal jest bardzo dalekoo.

Opiekunowie Mikołaja nie kryli zdumienia, kiedy do akcji po cichu postanowiła włączyć się Agata Duda. Pierwsza dama, na prośbę córek sąsiada państwa Karelusów, postanowiła przekazać rodzinie szczególny prezent – swój prywatny naszyjnik. To naprawdę wyjątkowy dar. Co ciekawe, Agata Duda w ogóle się tym nie chwaliła.

– “Córki naszego sąsiada przez Facebooka wysłały prośbę do Pani Prezydentowej Agaty Dudy, żeby pomogła zbierać nam pieniądze na leczenie Mikołaja. Takich próśb do znanych osób wysyłamy naprawdę wiele. Zwykle z marnym skutkiem. Ku naszemu zaskoczeniu Pani Prezydentowa zwróciła na nas uwagę i wysłała nam swój naszyjnik. Otrzymanie paczki z Kancelarii Prezydenta RP było dla nas naprawdę wielkim szokiem” – dodał tata dziecka.

Biżuteria, zapakowana w eleganckie pudełko i ozdobną torebkę z emblematem Kancelarii Prezydenta, została opatrzona osobistym podziękowaniem pierwszej damy. Trafiła już na licytację. Cena wywoławcza została podbita dziesięciokrotnie. Aukcja zaś kończy się 7 grudnia o godzinie 20:00.

To nie pierwsza akcja charytatywna, w którą włączyła się Agata Duda. Kancelaria Prezydenta ogłosiła, że pierwsza dama będzie patronować 19. edycji “Choinek Jedynki”. Również w tym przypadku postanowiła przekazać na licytację naszyjnik, który miała na sobie podczas tegorocznej audiencji u papieża Franciszka.

Polmed: Badania hormonalne i tarczycowe
Polmed: Badania hormonalne i tarczycowe
89,99 zł
90 dni
do końca oferty!
Badania hormonalne od 89,99 zł - 200+ lokalizacji w ponad 110 miastach z Centrum Medycznym Polmed

Twoja reakcja?

Super
Super
2
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz