Home Kategorie Ludzie Mamy powtórkę z historii. Adolf Hitler jednogłośnie wygrał wybory…

Mamy powtórkę z historii. Adolf Hitler jednogłośnie wygrał wybory…

Mamy powtórkę z historii. Adolf Hitler jednogłośnie wygrał wybory…

Adolf Hitler doszedł do władzy w demokratycznych wyborach. Nie jest to jednak lekcja historii, a informacja z Namibii. Mężczyzna nazwany na cześć przywódcy III Rzeszy wygrał tam wybory.

Adolf Hitler Uunona startował do rady regionu Oshana z listy partii SWAPO. Odniósł przekonujące zwycięstwo, zdobywając niemal 85% głosów. Polityk otrzymał mandat w liczącym mniej niż 5 tys. obywateli okręgu wyborczym Ompundja.

Adolf Hitler Uunona mówi, że poza imieniem, z przywódcą III Rzeszy nic go nie łączy. Nie chce być kojarzony z nazistami. W wywiadzie dla niemieckiego Bild, polityk przyznał, że często spotyka się ze skrajnymi reakcjami ludzi, gdy dowiadują się, jak się nazwya.

– „Mój ojciec nazwał mnie tak na cześć tego człowieka. Prawdopodobnie nie rozumiał, jakie wartości reprezentował Adolf Hitler. Jako dziecko, myślałem że to całkiem normalne imię. Dopiero jako nastolatek zrozumiałem, że Hitler chciał przejąć kontrolę nad światem” – powiedział Uunona, cytowany przez Bilda.

Na co dzień polityk stara się funkcjonować jako Adolf Uunona. Twierdzi, że jego żona zwykle nazywa go po prostu Adolfem. W związku z tym, według niego, jest już za późno na oficjalną zmianę imienia

– „To, że mam tak na imię, wcale nie oznacza, że chcę podbić Oshanę. Nie dążę do dominacji nad światem” – powiedział Uunona.

Namibia leży na południowym-zachodzie Afryki. Kraj jest niepodległy od 1990 roku. Partia SWAPO wywodzi się z ruchu niepodległościowego i jest największą siłą polityczną w kraju, od momentu uzyskania niepodległości.

W latach 1884 – 1911 Namibia była niemiecką kolonią. Rdzenni mieszkańcy byli masowo mordowani przez kolonizatorów. Niemcy założyli w tym kraju obóz koncentracyjny, gdzie zginęło dziesiątki tysięcy ludzi.

Wpływ Niemiec na kulturę Namibii jest cały czas widoczny. Świadczą o tym chociażby niemiecko brzmiące nazwy miejscowości. W kraju znaleźć można znaleźć także wiele budynków charakterystycznych dla niemieckich nurtów architektonicznych.

Polmed: markery nowotworowe - ponad 200 lokalizacji
Polmed: markery nowotworowe - ponad 200 lokalizacji
99,99 zł
90 dni
do końca oferty!
Pakiet badań markerów nowotworowych od 99,99 zł - 200+ lokalizacji w ponad 110 miastach z Centrum Medycznym Polmed

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz