Home Kategorie Poruszające Łukasz K. zgwałcił trzynastomiesięczną dziewczynkę i otrzymał za to karę w wysokości 14 lat. Czy to sprawiedliwy wyrok?

Łukasz K. zgwałcił trzynastomiesięczną dziewczynkę i otrzymał za to karę w wysokości 14 lat. Czy to sprawiedliwy wyrok?

Łukasz K. zgwałcił trzynastomiesięczną dziewczynkę i otrzymał za to karę w wysokości 14 lat. Czy to sprawiedliwy wyrok?

Łukasz K. dopuścił się brutalnego gwałtu na 13-miesięcznej dziewczynce. Zgodnie z wyrokiem sądu został skazany na 14 lat pozbawienia wolności. To jednak nie wszystkie kary jakie otrzymał.

Dodatkowo ma on zakaz zbliżania się do swojej ofiary, wykonywania wszelkich zawodów związanych z dziećmi oraz musi zapłacić na rzecz pokrzywdzonej 50 tys. złotych nawiązki. Wyrok jest nieprawomocny. Uważacie, iż jest to wystarczająca kara? Może dożywocie byłoby lepszym rozwiązaniem, jak sądzicie?

Brutalny gwałt na malutkiej dziewczynce, którą rodzice pozostawili pod opieką sąsiadów – Łukasza oraz Kingi K. Do tego wstrząsającego zdarzenia doszło tuż po tym, jak kobieta na chwilę wyszła z domu. Sprawca twierdzi, iż nie jest w stanie wytłumaczyć, co popchnęło go tak okrutnego czynu. Nie zmienia to faktu, że popełnił okrutną zbrodnie.

– W dniu 11 września (2019 r. – red.) we wczesnych godzinach popołudniowych do SOR szpitala w Szczecinku zgłosili się rodzice z 13-miesięczną dziewczynką, u której to dziewczynki stwierdzili obecność świeżej krwi na ubraniu. Przyjechali do naszego oddziału ratunkowego, gdzie lekarz dyżurny po badaniu dziecka stwierdził, że wystąpiły obrażenia krocza, a w ocenie lekarza-ginekologa konsultującego, rana mogła być wynikiem czynu zabronionego. Została powiadomiona policja, która wdrożyła odpowiednie postępowanie – relacjonował “Interwencji” Marek Ogrodziński, dyrektor medyczny szpitala w Szczecinku.

Łukasz K. przyznał się do zarzucanego mu czynu, złożył także wyjaśnienia potwierdzające, iż wykorzystał seksualnie 13-miesięczną dziewczynkę. Miał to uczynić pod wpływem nagłego impulsu, tłumaczył się. Podczas śledztwa prokuratura sprawdzała również, czy mężczyzna mógł dopuścić się podobnych przestępstw wobec własnych dzieci. Jak do tej pory jednak, nic na to nie wskazuje.

Jak informował prokurator Gąsiorowski, teza ta nie została potwierdzona. Pracownice przedszkole nigdy nie zauważyły niczego niepokojącego. Po przeprowadzeniu badań także nie stwierdzono żadnych nieprawidłowości. Mężczyzna był powszechnie lubiany i cieszył się bardzo dobrą opinią, dlatego tym bardziej jest to szokująca zbrodnia.

Sędzia Jacek Matejko wydał wyrok 14 lat pozbawienia wolności dla sprawcy gwałtu na 13-miesięcznej dziewczynce. Okres pobytu w areszcie został zaliczony na poczet wymierzonej kary. Czy waszym zdaniem taka jest to sprawiedliwy wyrok? Jakie jest wasze zdanie na ten temat? Czy powinien dostać dożywocie?

Samochodowe pakiety spa
Samochodowe pakiety spa
49,99 zł
100,00 zł
30 dni
do końca oferty!
Profesjonalne i kompleksowe mycie oraz pielęgnacja auta w pakietach od 49,99 zł w Auto-Flash w Bydgoszczy (do -50%)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
12

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz