Home Kategorie Zdrowie Resort zdrowia chce “zachęcić” Polaków do szczepień. Jesteś zaszczepiony? Nie będziesz musiał przestrzegać wybranych obostrzeń

Resort zdrowia chce “zachęcić” Polaków do szczepień. Jesteś zaszczepiony? Nie będziesz musiał przestrzegać wybranych obostrzeń

Resort zdrowia chce “zachęcić” Polaków do szczepień. Jesteś zaszczepiony?  Nie będziesz musiał przestrzegać wybranych obostrzeń

Polacy, którzy zdecydują się skorzystać ze szczepienia na COVID-19, mogą liczyć na pewne przywileje. Tak wynika z dzisiejszej wypowiedzi ministra zdrowia. Czy to szantaż?

Minister zdrowia zapowiada korzyści dla Polaków, którzy przyjmą szczepienie przeciw nowemu wirusowi SARS-CoV-2. Adam Niedzielski nawiązał do tematu szczepień i wdrożeniu opartego na nich programu podczas rozmowy z dziennikarzami w piątek 4 grudnia.

Zdaniem wielu naukowców szczepienie na COVID-19 jest częścią jednego z najbardziej realnych scenariuszy na zakończenie pandemii koronawirusa SARS-CoV-2. Niedawno pojawiły się już konkretne zapowiedzi w tej sprawie, także te dotyczące Polski. Dlatego też trzeba się przygotować na to, że będziemy się szczepić.

Jak mówił Adam Niedzielski, Ministerstwo Zdrowia obecnie analizuje różne strategie dotyczące wykonywania szczepień w naszym kraju. Zapewnił jednak, że gdy dojdzie do zaprezentowania konkretnego wariantu, Polacy zapoznają się także z listą konkretnych benefitów wynikających z przyjęcia szczepionki – ma to być zwolnienie z przestrzegania wybranych obostrzeń (na ten moment ich lista pozostaje nieznana). Wiele osób jednak traktuje to jako przekupstwo i trudno się dziwić.

Wagę szczepionek COVID-19 podkreślały również słowa profesora Andrzeja Horbana, doradcy premiera do spraw epidemii koronawirusa. Jak zaznaczał, zadaniem programu szczepień jest ratowanie ludzkiego życia. Dlatego też zależy rządzącym na tym, żeby jak najwięcej Polaków się zaszczepiło.

– “(…) to nie jest akcja bez znaczenia, to akcja ratująca życie” – przekonywał profesor Andrzej Horban. Tak czy inaczej, sprawa wygląda o tyle ciekawie, że w ten sposób rząd otwarcie pokazuje, że zamierza w pewien sposób przekupywać Polaków.

Jak podaje portal businessinsider.com.pl, podczas konferencji profesor przekazał także inne istotne informacje dotyczące szczepień na COVID-19. Nawiązał między innymi do czasu wystąpienia spodziewanego efektu – będzie to ok. 6 tygodni od przyjęcia drugiej dawki.

 

Squash: gra ze szkoleniem
Squash: gra ze szkoleniem
39,99 zł
99,00 zł
30 dni
do końca oferty!
Godzina gry w squasha z wypożyczeniem sprzętu i szkoleniem za 39,99 zł w Powersquash (zamiast 99 zł)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
13
Wow
Wow
1
Smutny
Smutny
2
Zły
Zły
19

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz