Home Kategorie Życie Aż 400 tys. odwiedzin w 4 miesiące. W ten weekend, kontrola może również trafić do ciebie

Aż 400 tys. odwiedzin w 4 miesiące. W ten weekend, kontrola może również trafić do ciebie

Aż 400 tys. odwiedzin w 4 miesiące. W ten weekend, kontrola może również trafić do ciebie

Kontrole w związku z przepisami dotyczącymi zwalczania epidemii COVID-19 odbywają się masowo. Urzędnicy sanepidu najczęściej kontrolują w weekendy, my też jesteśmy na ich celowniku.

Na mocy przepisów ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych oraz innych przepisów szczególnych, sanepid może kontrolować obiekty objęte przepisami przeciwepidemicznymi. Jak się okazuje, kontrole nie ustają, a urzędnicy masowo wystawiają mandaty.

– “Pracownicy sanepidu od 8 sierpnia do 22 listopada skontrolowali blisko 385 tys. miejsc objętych przepisami przeciwepidemicznymi” – powiedział w rozmowie z PAP Jan Bodnar, rzecznik GIS.

Kontrole odbyły się m.in.: w zakładach fryzjerskich, zakładach pracy, sklepach, galeriach handlowych, punktach gastronomicznych czy targowiskach.

W związku z wizytami i kontrolami GIS wydał:

15,1 tys. mandatów

646 decyzje o karach

51,6 tys. pouczeń

– “W weekend największy nacisk będzie położony na przestrzeganie przepisów w galeriach handlowych i na obiektach narciarskich, czyli na zachowanie dystansu w kolejkach czy na limity miejsc w gondolach” – powiedział cytowany przez money.pl Bodnar. Co więcej, kontrole przeprowadza także policja.

W swoich słowach insp. Ciarka podkreślił, że kontrole nie mają na celu uprzykrzania życia obywatelom, a ograniczenie rozprzestrzeniania się wirusa COVID-19. Jednocześnie podkreślił, że jest to wspólne zadanie wszystkich obywateli.

– “Policjanci od kilku dni prowadzą działania w rejonie stoków narciarskich, a od poniedziałku, 30 listopada pojawiają się tam znacznie częściej […] Funkcjonariusze będą kontrolować stosowanie się do zasad reżimu sanitarnego przez właścicieli oraz osoby korzystające z zorganizowanych terenów narciarskich” – mówiła PAP podkom. Iwona Grzebyk-Dulak

Piotr Mueller, rzecznik polskiego rządu w audycji Polskiego Radia przestrzegł, że przedsiębiorcy łamiący przepisy przeciwepidemiczne będą tracili możliwość skorzystania ze wsparcia oferowanego przez tarczę antykryzysową. Tak czy inaczej, musimy przygotować się na to, że kontrolę mogą trafić także i nas.

Kurs online: Mechanika Samochodowa
Kurs online: Mechanika Samochodowa
69,00 zł
60 dni
do końca oferty!
Kurs online: Mechanika Samochodowa z certyfikatem za 69 zł w Kar-Group

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
3
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
1
Zły
Zły
1

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz