Home Kategorie Ludzie Posłanka Lewicy uderza w Radio Maryja. Chodzi o maseczki.

Posłanka Lewicy uderza w Radio Maryja. Chodzi o maseczki.

Posłanka Lewicy uderza w Radio Maryja. Chodzi o maseczki.

W sobotę w Toruniu miały miejsce 29 urodziny Radia Maryja. Przez pandemię przyjęły one nieco skromniejszą formę, niż zwykle.

Posłanka Lewicy Monika Falej zwraca uwagę, że ich uczestnicy i tak nie przestrzegali obostrzeń.

Tegoroczne obchody rocznicy powstania Radia Maryja odbyły się w Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu. Udział wzięli w nich m.in. minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, były minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski, szef MON Mariusz Błaszczak i przewodniczący podkomisji ds. katastrofy smoleńskiej Antoni Macierewicz.

Kościół wypełnił się znamienitymi gośćmi i duchownymi, którzy licznie przybyli na uroczystość. Co ciekawe, duchowni uczestniczyli w obchodach bez maseczek na twarzach.

– “Standardy podwójne, potrójne? Impreza na całego u ojca Rydzyka z udziałem PiS. Rozumiem, że polska policja czuwa nad tym i nie przeszkadza wystawiając mandaty?” – skomentowała na swoim profilu na Twitterze przebieg urodzin Radia Maryja posłanka Lewicy Monika Falej.

Zamieściła też kilka zdjęć ze świątyni:

Przypomnimy, że nadal obowiązują obostrzenia dotyczące epidemii koronawirusa, również w świątyniach:

“W kościołach obowiązuje limit osób – max. 1 osoba na 15 m2, przy przy zachowaniu odległości nie mniejszej niż 1,5 m” – czytamy na rządowej stronie poświęconej aktualnym ograniczeniom związanym z epidemią koronawirusa. Co ważne, jej autorzy podkreślają, że zgodnie z obowiązującymi przepisami, w świątyniach i obiektach kultu religijnego obowiązkowe jest zakrywanie ust i nosa. Wyłączone z tego obowiązku są “jedynie osoby sprawujące kult”.

“Z obowiązku zakrywania ust i nosa są zwolnione jedynie osoby posiadające zaświadczenie lekarskie lub dokument potwierdzający: całościowe zaburzenia rozwoju, zaburzenia psychiczne, niepełnosprawność intelektualną w stopniu umiarkowanym, znacznym lub głębokim, trudności w samodzielnym odkryciu lub zakryciu ust lub nosa.”

Fotomagnesy ze zdjęciem
Fotomagnesy ze zdjęciem
12,90 zł
60 dni
do końca oferty!
Fotomagnesy na lodówkę ze zdjęciem: różne formaty od 7,90 zł z Colorland.pl

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
2

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz