Home Kategorie News Rząd wydał decyzję. Ustawa pozwala na szczepienie dzieci bez wiedzy i zgody rodziców!
40.64K

Rząd wydał decyzję. Ustawa pozwala na szczepienie dzieci bez wiedzy i zgody rodziców!

Rząd wydał decyzję. Ustawa pozwala na szczepienie dzieci bez wiedzy i zgody rodziców!

Ustawa uchwalona we wtorek w USA daje możliwość dzieciom w wieku od 11 lat na szczepienie się bez zgody rodziców. Tak, mówimy tutaj o dzieciach mających 11 lat. Jednostkach bez osobowości prawnej.

Zgodnie z prawem, jeśli lekarz stwierdzi, że osoba małoletnia jest zdolna do wyrażenia świadomej zgody, będzie mógł ubiegać się o szczepienia zalecane przez rząd, wobec których sprzeciwią się ich rodzice na przykład ze względów religijnych.

Mogą również zostać zaszczepione przeciwko wirusowi brodawczaka ludzkiego – co jest zalecane dla starszych dzieci, ale niektórzy rodzice są przeciwni, ponieważ wirus jest przenoszony drogą płciową i sądzą, że zachęci to ich dzieci do uprawiania seksu.

Projekt ustawy, który został zatwierdzony  w USA wymaga, aby lekarz przesłał kartę szczepień do szkoły dziecka, a nie do rodziców. W praktyce jak wspomniano, pozwala to na szczepienie dzieci bez zgody rodziców.

Pomysł na ustawę zrodził się z epidemii odry w Stanach Zjednoczonych w zeszłym roku, która pokazała jak niebezpieczne jest podejście antyszczepionkowców etc. i jakie skutki może przynieść.  Członek rady Vincent C. Grey (D-Ward 7), który jest najmocniej odpowiedzialny za powstanie i przepchnięcie tej ustawy, zwrócił uwagę, że to zbliżająca się szczepionka na COVID, nadała ustawie największą pilność.

Zasadniczo to działanie jest zrozumiałe. Rząd chce uniknąć sytuacji w której postawa rodziców sprawi, że wiele dzieci nie zostanie zaszczepionych co uniemożliwi uzyskanie zbiorowej odporności. Rzecz w tym, że ten przepis jest przykładem ingerencji w życie rodziny i pozbawienie jej, podstawowych praw.

Gokarty: 10, 20 lub 30 min jazdy w Awix RacingArena
Gokarty: 10, 20 lub 30 min jazdy w Awix RacingArena
45,99 zł
60,00 zł
Oferta zakończona!
Gokarty: 10, 20 lub 30 min jazdy w Awix RacingArena (do -25%)

Twoja reakcja?

Super
Super
2
Ha ha
Ha ha
24
Wow
Wow
3
Smutny
Smutny
8
Zły
Zły
74

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz