Home Kategorie Ludzie Teraz Rydzyk się już nie wywinie. Sekielski zapowiada film, który wstrząśnie toruńskim imperium.

Teraz Rydzyk się już nie wywinie. Sekielski zapowiada film, który wstrząśnie toruńskim imperium.

Teraz Rydzyk się już nie wywinie. Sekielski zapowiada film, który wstrząśnie toruńskim imperium.

Tomasz Sekielski skomentował słowa Tadeusza Rydzyka, w których ten bronił biskupa Janiaka.

W sobotę mieliśmy możliwość obserwować uroczystości związane z 29 rocznicą powstania Radia Maryja. Do Torunia zjechali polscy dostojnicy państwowi, m.in. Zbigniew Ziobro, Antoni Macierewicz, czy Mariusz Błaszczak. Specjalny list z tej okazji wystosował też Andrzej Duda.

Rodzina Radia Maryja nie przejmowała się szczególnie reżimem sanitarnym. Mimo ścisku, jaki panował w świątyni oraz wyraźnego braku maseczek na twarzach wiernych, najszerzej komentowane było jednak wystąpienie ojca Rydzyka.

Tadeusz Rydzyk stanął w obronie biskupa Edwarda Janiaka. Przypomnijmy, że główny negatywny bohater filmu “Zabawa w chowanego” był odpowiedzialny za tuszowanie przynajmniej trzech przypadków pedofilii w Kościele katolickim.

– „To jest współczesny męczennik. Media to zrobiły. Nie dajmy się katolicy!” – apelował redemptorysta do zebranych w sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu słuchaczy. – „To, że ksiądz zgrzeszył, no zgrzeszył. A kto nie ma pokus? Niech się pokaże. Jedna jest tylko Maryja” – przekonywał.

– „Że na jakiegoś księdza zaczną warczeć, jakieś filmidło zrobią i wszyscy się potem trzęsą. Udowodnij, udowodnij winę! A nie ja mam udowadniać, że nie jestem wielbłądem” – kontynuował założyciel i dyrektor Radia Maryja.

– „Udowodnij mi winę!” – grzmiał ojciec dyrektor. I dalej: – „A teraz wszystko się pokręciło i my się trzęsiemy. Myślę, że w Kościele powinniśmy się nie bać i upominać się o sprawiedliwość. O prawo właściwe i sprawiedliwość.”

Tomasz Sekielski pośrednio wywołany do tablicy przez słowa Rydzyka, w kilku zdaniach skomentował sobotnie wystąpienie duchownego.

– „Nie wprost, nie z nazwiska, ale biznesmen z Torunia, ojciec Tadeusz Rydzyk, odniósł się do mojego filmu i stanął w obronie biskupa Janiaka. Biedny biskup Janiak stracił dobrą fuchę, ciepłe stanowisko, niezłą posadę, a wszystko przez tych Sekielskich” – mówił dziennikarz w swojej cotygodniowej transmisji na Facebooku. Jego wypowiedź przytacza Onet.

Sekielski zaznaczył, że to Kościół, a nie bracia, zdecydował, że Janiak nie powinien być już biskupem. Współtwórca dokumentu o pedofilii w Kościele dodał jednak, że nie dziwi go stanowisko ojca dyrektora, gdyż obaj panowie „od dawna się trzymają, dobrze się znają, pewnie wspólne interesy mają”.

Słowa redemptorysty uznał jednak za skandaliczne. Według Sekielskiego przebywający w świątyni Zbigniew Ziobro nie powinien ich wysłuchiwać, a zainterweniować.

Dziennikarz powiedział też, że rozważy realizację filmu opowiadającego o toruńskim imperium.

– „Aby pokazać jego obłudę, hipokryzję, kłamstwa i manipulacje. Aby pokazać polityków, którzy szczodrze sypią mu kasę i nie widzą nic złego, aby wspierać kogoś, kto kilkanaście lat temu nazywany był przez Jarosława Kaczyńskiego “agentem rosyjskim””– przekazał na Facebooku Tomasz Sekielski.

eKurs: Instruktor pływania z MEN
eKurs: Instruktor pływania z MEN
129,00 zł
60 dni
do końca oferty!
Kurs online: Instruktor pływania (129 zł) lub trener (139 zł) i więcej w Akademio

Twoja reakcja?

Super
Super
11
Ha ha
Ha ha
3
Wow
Wow
2
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
5

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz