Home Kategorie Jedzenie Ofiary awokado. Dzieją się przerażające rzeczy. Lekarze alarmują.

Ofiary awokado. Dzieją się przerażające rzeczy. Lekarze alarmują.

Ofiary awokado. Dzieją się przerażające rzeczy. Lekarze alarmują.

Z pozoru niegroźne awokado kryje w sobie mroczną tajemnicę. Holenderscy uczeni podkreślają, że do szpitali trafia coraz więcej osób z tzw. rękami awokado.

Chirurdzy z Holandii ostrzegają fanów awokado przed trwałym okaleczeniem. Popularny owoc jest źródłem wypadków, których efektem może być trwały uszczerbek na zdrowiu. Problem tak naprawdę nie tkwi w samym awokado, a w ludzkiej głupocie.

Wielu miłośników tego owocu usuwa pestkę przy pomocy ostrego noża. Nóż może ześlizgnąć się i zranić palce konsumenta. To może skończyć się trwałym uszczerbkiem na zdrowiu.

– „Często obserwujemy uszkodzenie lub nawet przecięcie nerwów palców” – mówi Annekatrien van de Kar, chirurg z Amsterdamu, cytowana przez “Deutsche Welle”.

Ile osób cierpi z powodu „rąk awokado”? Holenderski Związek Chirurgów Plastycznych nie podaje dokładnej liczby wypadków, ale podkreśla, że przypadków wciąż przybywa. Wielu chirurgów zgłasza, że przyjmuje nawet kilka „ofiar awokado” w tygodniu. Problem jest dobrze znany w Stanach Zjednoczonych, gdzie co roku notuje się ok. 8 tys. okaleczeń przy krojeniu awokado.

Co można zrobić? Chirurdzy z Holandii apelują do miłośników awokado, aby ci usuwali pestkę przy pomocy łyżki, a nie noża. Kolejnym krokiem ma być zobowiązanie producentów do umieszczania na opakowaniach ostrzeżeń.

Kurs online: Specjalista social media
Kurs online: Specjalista social media
69,00 zł
60 dni
do końca oferty!
Kurs online: Specjalista ds. social media z certyfikatem za 69 zł z firmą Kar-Group

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
7
Wow
Wow
2
Smutny
Smutny
1
Zły
Zły
3

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz