Home Kategorie Życie Polacy są wyjątkowo zgodni w kwestii WOŚP. Czy ty też popierasz fundację Jurka Owsiaka?

Polacy są wyjątkowo zgodni w kwestii WOŚP. Czy ty też popierasz fundację Jurka Owsiaka?

Polacy są wyjątkowo zgodni w kwestii WOŚP. Czy ty też popierasz fundację Jurka Owsiaka?

WOŚP jest jedną z najpopularniejszych inicjatyw charytatywnych w Polsce. Ideę fundacji popiera około 80% dorosłych Polaków, a 69% jest dumne, że akcja dobroczynna ma miejsce w naszym kraju.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to organizacja pożytku publicznego, która podejmuje aktywności w zakresie ochrony zdrowia. Centrum jej zainteresowania są przede wszystkim dzieci. WOŚP angażuje się też w promowanie profilaktyki zdrowotnej, a ostatnio również i w zwalczanie pandemii.

Do najbardziej znanych inicjatyw fundacji należy organizowany co roku finał WOŚP. Jest to koncert muzyczny połączony z aukcjami, z których dochód przeznaczony jest na cel wyznaczony w danym roku. W wielu polskich miastach odbywa się też zbiórka pieniędzy, dzięki której fundacja jest w stanie zakupić niezbędny sprzęt medyczny. Sztaby Orkiestry są zorganizowane też poza granicami kraju – w akcję angażuje się 136 państw, m.in. Wielka Brytania, Meksyk, Tajlandia czy Japonia.

Idea pomagania innym, do której WOŚP zachęca Polaków od 27 lat, cieszy się sporym uznaniem wśród obywateli. Sondaż agencji Inquiry pokazuje, że 79% dorosłych Polaków popiera działania fundacji. Według 64% fundacja to najlepsza organizacja charytatywna w Polsce.

Wśród zwolenników WOŚP przeważają kobiety. Aż 84% wszystkich Polek pozytywnie ocenia działania fundacji. Wśród mężczyzn jest to 74%.

Portal wirtualnemedia.pl przekazuje, że nieznaczne różnice są widoczne również w kontekście kryterium wieku. WOŚP cieszy się największym poparciem wśród osób powyżej 55. roku życia (83%). W pozostałych grupach wiekowych uznanie dla inicjatyw oscyluje między 75% (grupa wiekowa 35 – 44 lata) a 80% (grupa wiekowa 25 – 34 lata).

Oprócz tego prawie połowa ankietowanych przyznała, że miała okazję skorzystać ze sprzętu sfinansowanego przez WOŚP lub taką szansę miał członek ich najbliższej rodziny. Około 20% badanych przyznało, że nie zaangażował się w żaden sposób w 28. Finał WOŚP, który odbył się w styczniu 2020.

Badanie wzroku i soczewki
Badanie wzroku i soczewki
39,99 zł
89,00 zł
90 dni
do końca oferty!
Badanie wzroku z doborem soczewek kontaktowych za 39,99 zł w salonach Twoje Soczewki – 22 lokalizacje (zamiast 89 zł)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz