Home Kategorie Niesamowite Bardzo ciekawe zjawisko optyczne na Podhalu. Wygląda, jak nie z tej Ziemi!

Bardzo ciekawe zjawisko optyczne na Podhalu. Wygląda, jak nie z tej Ziemi!

Okazuje się, że żeby znaleźć bardzo ciekawe zjawiska, które zapierają dech w piersiach, nie trzeba daleko szukać. W tym przypadku wystarczyłaby podróż na Podhale.

– “Nie, to nie Rosja ani Kanada… To Białka Tatrzańska na Podhalu i dzisiejsze, jedne z najbardziej widowiskowych słupów (filarów) świetlnych na terenie Polski w ostatnich latach!” – napisał na swoim Facebooku łowca burz Grzegorz Zawiślak. Trzeba przyznać, że wygląda naprawdę pięknie.

Jeden z łowców burz opublikował na swoim Facebooku zdjęcia wyjątkowego zjawiska optycznego, które na pierwszy rzut oka wygląda jak świąteczna iluminacja. Ale pokazane słupy światła to nie zasługa władz Białki Tatrzańskiej, ale matki natury, która pokazała swoje piękno.

Mowa słupach słonecznych, zjawisku optycznym, które powstaje w wyniku odbicia światła nisko położonego Słońca lub innego źródła oświetlenia (w tym przypadku ulicznych latarni) od poziomych powierzchni. Na Podhalu były to kryształy lodu, które gwałtownie zamarzły i zostały zawieszone w chłodnej masie powietrza.

Takie warunki wystąpiły we wtorek w Białce Tatrzańskiej Trzeba przyznać, że wygląda to naprawdę pięknie.

 

Auto-Spa dla autka
Auto-Spa dla autka
89,99 zł
180,00 zł
30 dni
do końca oferty!
Profesjonalne i kompleksowe mycie z zewnątrz oraz czyszczenie wewnątrz w pakiecie od 89,99 zł w Auto-Flash (do -50%)

Twoja reakcja?

Super
Super
1
Ha ha
Ha ha
1
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz