Home Kategorie Jedzenie Porównał makowiec Magdy Gessler za 110 zł i ciasto z Lidla za 6,99 zł. Werdykt jest zaskakujący.

Porównał makowiec Magdy Gessler za 110 zł i ciasto z Lidla za 6,99 zł. Werdykt jest zaskakujący.

Porównał makowiec Magdy Gessler za 110 zł i ciasto z Lidla za 6,99 zł. Werdykt jest zaskakujący.

Redaktor o2.pl sprawdził czym różni się makowiec za kilka złotych z Lidla od tego, który możemy kupić od Magdy Gessler za 110 zł.

Redaktor zaopatrzył się w niezbędne produkty i podał je swoim bliskim, nie mówiąc, który jest który. To pozwoliło na jak najbardziej obiektywne opinie, które mogą być szokujące.

Jak wiemy restauracje i sklepy Magdy Gessler czasami zadziwiają cenami. Niedawno głośno było o ofercie na Boże Narodzenie w Schronisku Smaków. Sam redaktor, który postanowił przeprowadzić test był zaskoczony, gdy po przybyciu do cukierni usłyszał cenę 110 zł za makowiec. Przyznał, że obstawiał maksymalnie 70 zł za ciasto od Gessler.

W drodze do domu wstąpił do popularnych dyskontów i zaopatrzył się tam w oferowane ciasta. Za makowiec w Lidlu zapłacił 6,99 zł za 400 gramów. W Biedronce 7,99 zł za pół kilograma.

– “Dla porównania w popularnej w stolicy sieci “Lukullus” za makowca ważącego 1,4 kg zapłacimy 89,90 zł. W innej cukierni, do której zajrzeliśmy – cukierni Jerzego Waldemara Zosicza na ulicy Żelaznej – cena kilogramowego makowca to 30 zł” – pisze redaktor.

Po powrocie do domu odpakował każde ciasto i położył obok siebie, przypisując im numery. Poczęstował nimi swoją sąsiadkę, dziewczynę i rodziców. Sąsiadce najmniej do gustu przypadł ten z Biedronki, ale nie była w stanie rozróżnić makowca z Lidla i tego od Magdy Gessler. Ostatecznie wybrała ten z Lidla. Gdy mężczyzna powiedział jej, który wybrała, była w szoku.

Jego dziewczyna dokonała takiego samego wyboru, jak sąsiadka. Rodzice jednak jednogłośnie wybrali makowiec z cukierni „Słodko Słony”. Ten z Lidla był według nich mniej smaczny i aromatyczny.

Również i sam redaktor postanowił spróbować ciast i przyznaje, że nie był w swojej ocenie zbyt obiektywny, gdyż dokładnie przyjrzał się każdemu z nich i wiedział, które jest od Magdy Gessler.

Według niego wyróżniał się smakiem i zawartością w porównaniu do innych.

– “Szczerze mówiąc – nigdy nie jadłem lepszego makowca. Z drugiej strony – ta cena… Czy zapłaciłbym kolejny raz 110 zł? Bez wahania odpowiadam – nie. Po prostu jest dla mnie za drogi. Nawet jak na wydatek raz w roku od święta” – dodał redaktor.

Ostatecznie swój test podsumował tak, że sam nie uznałby makowca z Biedronki jako niesmacznego. Ten z Lidla wypadł jednak nieco lepiej.

Zaskoczeni?

Źródło: o2.pl

Lot paralotnią w tandemie
Lot paralotnią w tandemie
199,99 zł
300,00 zł
60 dni
do końca oferty!
Lot paralotnią ze szkoleniem (199,99 zł) i nagraniem wideo (od 219,99 zł) w Szkole Paralotniowej Albatros (do -38%)

Twoja reakcja?

Super
Super
4
Ha ha
Ha ha
37
Wow
Wow
1
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
4

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz