Home Kategorie Porady Olbrzymie pieniądze trafią do kieszeni Polaków. Można otrzymać nawet 23 tysiące złotych

Olbrzymie pieniądze trafią do kieszeni Polaków. Można otrzymać nawet 23 tysiące złotych

Olbrzymie pieniądze trafią do kieszeni Polaków. Można otrzymać nawet 23 tysiące złotych

Dofinansowanie dla przedsiębiorczych, ale bezrobotnych Polaków sięgnie nawet 23 tys. zł. To maksymalna kwota, jaką można uzyskać w ramach programu “Grant na start”. Fajnie, prawda?

Dofinansowanie przysługuje bezrobotnym Polakom, którzy planują przejść na samozatrudnienie i założyć firmę. Organizatorzy opublikowali już listę 40 autorów najlepszych pomysłów. Ci, którzy się na niej nie znaleźli, mogą próbować uzyskać pieniądze z listy rezerwowej. Chcą im w ten sposób pomóc.

Realizatorem inicjatywy “Grant na start” jest Łódzka Agencja Rozwoju Regionalnego. Jednorazowe dofinansowanie na założenie własnej działalności wynosi 23 050 zł, więc chętnych było sporo. Niektórzy nawet składali odwołania, gdy nie znaleźli się na liście zakwalifikowanych do dotacji.

Oprócz dofinansowania, zakwalifikowani bezrobotni otrzymają comiesięczne świadczenie pomostowe wysokości 1600 zł. Pieniądze wpływałyby na konto zwycięzców przez 12 miesięcy, więc łącznie zarobiliby z “pomostówki” 19 200 zł.

Ilość osób, które mogą otrzymać pieniądze jest jednak ściśle ograniczona. W ramach trzech edycji limit wynosił 96 chętnych. Organizatorów ogranicza pula pieniędzy przygotowanej na program, która wynosi 2,2 mld zł.

Jak pisze mambiznes.pl, program skierowany jest do konkretnych grup. Ponadto z racji, że organizatorem jest Łódzka Agencja Rozwoju Regionalnego, o dofinansowanie mogą ubiegać się jedynie mieszkańcy Łodzi.

Wsparcie otrzymają osoby jedynie po 30 roku życia bezrobotne lub bierne zawodowe, które zamierzają rozpocząć działalność gospodarczą i spełniają przynajmniej jeden z poniższych warunków:

  • mają 50 lat lub więcej
  • przebywają na długotrwałym bezrobociu,
  • mają zaświadczenie o niepełnosprawnosci
  • są kobietami
  • mają niskie kwalifikacje.

Tak więc jeżeli wpisujecie się w tą kategorie, to macie pełne prawo skorzystać z programu.

Są jednak pewne haczyki. Przedsiębiorca, który otrzyma dofinansowanie, nie może go wydać w dowolny sposób. Dotacje należy spożytkować zgodnie z harmonogramem wydatków, przedstawionym we wniosku o wsparcie. Innymi słowy liczy się dobry biznesplan.

Jak pisze portal mambiznes.pl, pieniądze mogą więc trafić na wszelkiego rodzaju wydatki związane z działaniem przedsiębiorstwa. Wśród nich jest m.in. zakupów środków trwałych, wartości niematerialnych i prawnych, usług promocyjnych, czy zakup towarów. Jeżeli więc planujecie otwarcie biznesu, to jest idealny moment.

Kurs online: Social Media Manager
Kurs online: Social Media Manager
59,00 zł
269,00 zł
60 dni
do końca oferty!
Kurs online: Social Media Manager z zaświadczeniem MEN za 59 zł z firmą Online Edukacja (zamiast 269 zł)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
3
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz