Home Kategorie Porady Od 28 grudnia obowiązują nowe obostrzenia dla kierowców. Ich złamanie będzie skutkować ogromnymi karami

Od 28 grudnia obowiązują nowe obostrzenia dla kierowców. Ich złamanie będzie skutkować ogromnymi karami

Od 28 grudnia obowiązują nowe obostrzenia dla kierowców. Ich złamanie będzie skutkować ogromnymi karami

Obostrzenia, które wprowadził polski rząd w związku z sytuacją epidemiologiczną, dla wielu osób są po prostu niezrozumiałe. Trudno im się zresztą dziwić, prawda?

Czekają nas dodatkowe obostrzenia. Od 28 grudnia musisz szczególnie uważać. Kwota mandatu za łamanie przepisów nie jest niska. Jeżeli jesteś kierowcą, miej się na baczności.

Wielu z nas zastanawia się co nowego, czeka nas w okresie świątecznym. Odpowiedź jest bardzo prosta. Kolejne obostrzenia, których złamanie może być usankcjonowane surowym mandatem. Wychodzi na to, że w tegoroczne święta okazji do utraty gotówki, będzie co niemiara.

Rozszerzone obostrzenia będą obowiązywać od 28 grudnia do 17 stycznia. W założeniu ich termin upłynie wraz z końcem ferii, które w wyjątkowo w tym roku będą miały miejsce od 4 do 17 stycznia.

  • Zamknięte zostają hotele, schroniska oraz kurorty. Dla fanów zimowego szaleństwa mamy złe wieści. Zamknięciu ulegają również stoki narciarskie.
  • W kraju będzie obowiązywać 10-dniowa kwarantanna dla osób, które przyjadą zza granicy.
  • Podtrzymane zostaną aktualne obostrzenia dotyczące liczby osób w transporcie miejskim.
  • Nakaz zakrywania ust oraz nosa w przestrzeni publicznej.
  • W Sylwestra od godziny 19 do 6 rano obwiązuje zakaz wychodzenia z domów

Okres od 28 grudnia do 17 stycznia będzie stał pod znakiem sporych ograniczeń, które na dłuższą metę mogą być bardzo uciążliwe.

Mandat, jaki można otrzymać, za złamanie obostrzenia dotyczącego Sylwestra będzie bardzo bolesny. Kara, za łamanie przepisów związanych z pandemią wynosi w naszym kraju 1000 złotych. Miejcie się na baczności, jeżeli planujecie gdzieś jechać.

Przemieszczanie się w noc sylwestrową będzie dozwolone jedynie w dwóch przypadkach. Wówczas gdy wykonujemy swoje czynności zawodowe lub wykonywania działalności gospodarczej, oraz zaspokajania niezbędnych potrzeb, które są ściśle powiązane z aspektami życia codziennego. Innymi słowy, jazda dla przyjemności odpada.

Niestety, ale konsekwencje nierozmyślnych działań mogą być znacznie gorsze. Specjalna ustawa dotycząca zwalczania chorób zakaźnych, pozwala państwowemu inspektorowi sanitarnemu nałożyć karę od 5 do 30 tys. zł. Tak, dotyczy to również kierowców.

 

eKurs: instruktor jogi
eKurs: instruktor jogi
69,00 zł
60 dni
do końca oferty!
Kurs online: Instruktor jogi za 69 zł w Akademio

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
7
Wow
Wow
1
Smutny
Smutny
1
Zły
Zły
9

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz