Home Kategorie Poruszające Zamieszki w Wielkiej Brytanii. Ludzie mają dość. Starli się z policją.

Zamieszki w Wielkiej Brytanii. Ludzie mają dość. Starli się z policją.

Zamieszki w Wielkiej Brytanii. Ludzie mają dość. Starli się z policją.

W okolicach Dover rośnie napięcie. Dzisiaj przywrócono po części ruch graniczny pomiędzy Francją i UK. Wyspy mogą jednak opuścić tylko ci, którzy otrzymają negatywny wynik testu na COVID-19.

– „Ruch osób między Wielką Brytanią a Francją zostaje częściowo przywrócony od godziny 0:00 23 grudnia br. Przekraczać granicę mogą obywatele Unii Europejskiej i Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz obywatele innych państw, którzy zamieszkują na terenie Unii Europejskiej lub Europejskiego Obszaru Gospodarczego, albo muszą się przemieścić na teren Francji w niezbędnym celu wskazanym w załączniku do komunikatu o otwarciu granicy” – czytamy w komunikacie polskiego MSZ.

Na teren Francji będą mogły wjechać tylko osoby, które uzyskają negatywny wynik testu na koronawirusa.

W przypadku pozytywnego wyniku badania należy powtórzyć test i przejść kwarantannę w specjalnie przygotowanym hotelu. Dla kierowców jasnym stało się, że wielu z nich nie dotrze na Święta do domu. Nie ma się więc co dziwić, że puszczają im nerwy. W środę rano grupa mężczyzn starła się z policją.

– „Nie dają nam jedzenia, nie dają nam napojów, nie zapewniają nam dostępu do łazienek, nic nam nie dają. Sytuacja jest w zasadzie nieludzka” – wyznał jeden z kierowców.

Niestety nawet władze przyznają, że usunięcie zatoru, który powstał w Dover potrwa co najmniej kilka dni. To na pewno nie polepszy obecnej sytuacji.

Ozonowanie klimatyzacji i więcej
Ozonowanie klimatyzacji i więcej
29,99 zł
30 dni
do końca oferty!
Ozonowanie klimatyzacji (29,99 zł) z napełnieniem (od 89,99 zł) i więcej w ProfiAuto Serwis Mati-Trans w Bydgoszczy

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
1

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz