Home Kategorie News Premier potwierdził wszystko na żywo. Wprowadzony zakaz nie jest zgodny z prawem.
13.89K

Premier potwierdził wszystko na żywo. Wprowadzony zakaz nie jest zgodny z prawem.

Premier potwierdził wszystko na żywo. Wprowadzony zakaz nie jest zgodny z prawem.

Polacy byli przekonani, że w Polsce w Sylwestra wprowadzona zostanie godzina policyjna. Tak się jednak nie stanie. Mateusz Morawiecki przyznał, że zakaz przemieszczania się nie będzie egzekwowany.

27 grudnia odbyła się konferencja prasowa premiera i ministra zdrowia. W jej trakcie poruszono temat szczepień przeciwko koronawirusowi. Rozpoczęły się one w Polsce dzisiaj rano.

Podczas konferencji padło pytanie dotyczące wprowadzenia godziny policyjnej w Sylwestra. Jak ogłaszano wcześniej, w kraju obowiązywać będzie zakaz przemieszczania się między 19:00, a 6:00. Jak się jednak okazuje, wcale tak się nie stanie.

– „W Sylwestra nie wprowadzamy godziny policyjnej, apelujemy jedynie o nieprzemieszczanie się” – powiedział premier podczas dzisiejszej konferencji prasowej.

– „Na pytanie, dlaczego rząd, mimo wprowadzanej „godziny policyjnej” w sylwestra, nie zakazał sprzedaży fajerwerków Morawiecki nie odpowiedział wprost. Powtórzył jednak po raz kolejny apel o pozostanie w domu i unikanie przemieszczania się” – czytamy w relacji Radia Zet z dzisiejszej konferencji prasowej.

Premier podkreślił, że formalnie wprowadzenie godziny policyjnej może zostać wprowadzone tylko w przypadku, gdy wprowadzony zostanie stan wyjątkowy. Tak się nie stało, dlatego rozporządzenie dotyczące zakazu przemieszczania się, nie ma podstawy prawnej.

W Sylwestra nie będzie więc „godziny policyjnej”. Jak stwierdził premier, rząd apeluje tylko o to, aby powstrzymywać się od przemieszczania. Służby nie będą jednak mogły ukarać nas mandatem.

Premier już wcześniej wspominał, że zakaz może być kwestionowany. Jak przyznał, rząd popełnił błąd przy publikacji rozporządzenia.

Zakaz, którym straszono Polaków od 17 grudnia okazał się niezgodny z prawem.

– „Apel do wszystkich państwa, żeby przestrzegać zaleceń, zakazów, obostrzeń, rygorów, bo one mogą uratować tysiące istnień ludzkich. To powinniśmy potraktować ze śmiertelną powagą: zabawa sylwestrowa nie w tym roku. Zabawa sylwestrowa jest czymś radosnym, a w tym roku powinniśmy ten dzień, dzień sylwestra, pierwszy dzień Nowego Roku, spędzić w jak najmniejszym gronie i bez przemieszczania się” – apelował wówczas Mateusz Morawiecki.

Strzyżenie, kolor, prostowanie
Strzyżenie, kolor, prostowanie
29,99 zł
70,00 zł
89 dni
do końca oferty!
Mycie, strzyżenie i modelowanie za 29,99 zł i więcej w salonie Piękno z Pasją w Bielsku-Białej (do -57%)

Twoja reakcja?

Super
Super
2
Ha ha
Ha ha
11
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
1
Zły
Zły
2

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz