Home Kategorie Porady Co z zakazem przemieszczania w Sylwestra? Przepisy jednak obowiązują. Będą mandaty.

Co z zakazem przemieszczania w Sylwestra? Przepisy jednak obowiązują. Będą mandaty.

Co z zakazem przemieszczania w Sylwestra? Przepisy jednak obowiązują. Będą mandaty.

Rzecznik rządu powiedział, że rząd nie wprowadza godziny policyjnej w noc sylwestrową. Zapisy dotyczące zakazu wyjścia między godziną 19 a 6 rano zostaną nadal w rozporządzeniu. Co to znaczy?

Piotr Müller na antenie Polsat News zwrócił uwagę, że policja może nakładać mandaty na podstawie przepisów o zakazie zgromadzeń. Czyli zasady pozostają te same. Nie możemy wychodzić.

Piotr Muller został zapytany o zakaz przemieszczania się w noc sylwestrową, który zapisany jest w rozporządzeniu. Jednocześnie Mateusz Morawiecki powiedział w niedzielę, że rząd nie wprowadza godziny policyjnej. Czy zatem zapis o zakazie wyjścia z domu zostanie usunięty z rozporządzenia?

– “Chciałbym uściślić. Nie ma godziny policyjnej i nie była wprowadzona. Mamy zakaz przemieszczania się poza określonymi celami. To nie jest godzina policyjna. Te przepisy, które są, one pozostaną” – odpowiedział Piotr Müller.

– “Policja legitymować może bez tych przepisów, ale pamiętajmy, że równolegle do tych przepisów obowiązuje zakaz zgromadzeń i policja bez tego zakazu przemieszczania może nakładać sankcje” – dodał.

– “Aby godzina policyjna mogła być zastosowana, musielibyśmy, za decyzją pana prezydenta, wdrożyć stan wyjątkowy. Uważamy, że dziś nie jest to niezbędne, gdyż ustawa o stanie zagrożenia epidemicznego daje nam niemal wszystkie potrzebne instrumenty, poza m.in. godziną policyjną” – powiedział premier.

– “W Sylwestra apelujemy o to, by nie bawić się w gronie dużym, tylko żeby spędzić go w gronie kameralnym. Tylko różne grupy zawodowe, które potrzebują korzystać z bazy hotelowej będą mogły z nich korzystać” – oświadczył.

– “Bardzo gorąco apelujemy o nieprzemieszczanie się, nieużywanie fajerwerków, żeby ten sylwester minął spokojnie. Wiem, że to nie jest to, czego oczekiwaliśmy po sylwestrze kilka miesięcy temu, ale w tym roku tak powinno być” – mówił szef rządu. Co to oznacza w praktyce? A to, że jednak nie będziemy mogli się przemieszczać.

 

 

Wieloetapowe oczyszczanie twarzy
Wieloetapowe oczyszczanie twarzy
79,99 zł
90 dni
do końca oferty!
12-etapowa pielęgnacja twarzy za 69,99 zł i więcej opcji w Salonie Urody Glamour

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
2
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz