Home Kategorie Niesamowite Nagle zrobiło się ciemno. Ogromna burza uderzyła nagle. Zrywała dachy i przewracała drzewa.

Nagle zrobiło się ciemno. Ogromna burza uderzyła nagle. Zrywała dachy i przewracała drzewa.

Silna burza piaskowa nawiedziła Argentynę. Krajobraz kraju przypomina scenę z horroru. Zjawisko dało się zaobserwować głównie w środkowej części państwa.

Ściany piasku i kurzu niespodziewanie pojawiły się na horyzoncie, a w niektórych miastach zrobiło się ciemno. Mimo iż zdjęcia robią wrażenie, zjawisko to jest bardzo niebezpieczne.

Burza piaskowa przyniosła również gwałtowny wiatr i opady gradu. Do mediów społecznościowych trafiły nagrania ukazujące to zjawisko.

Władze zareagowały szybko. Krajowa Służba Meteorologiczna ogłosiła żółte oraz pomarańczowe ostrzeżenia dla mieszkańców centralnych rejonów kraju.

W pewnych miejscach burza mocno utrudniła życie mieszkańcom i wywołała ogromne szkody. Ściana kurzu oraz piasku przeszła m.in. przez prowincję La Pampa. W efekcie dochodziło do przerw w dostawach prądu i wody.

Jak donosi Radio Zet, najpoważniejsze zniszczenia odnotowano w rejonie Santa Rosa. Tutaj dodatkowo pojawiła się mała trąba powietrzna, która zniszczyła drzewa i dachy budynków.

Prowincja Kordoba również została dotknięta przez burzę. Tutaj doszło również do ulewnych deszczów i potężnych wichur. Powalone zostały słupy i drzewa. Podmuchy zrywały dachy. Na szczęście do tej pory nie ma rannych ani zabitych.

Oczyszczanie skóry twarzy
Oczyszczanie skóry twarzy
39,99 zł
120,00 zł
90 dni
do końca oferty!
10-etapowe oczyszczanie skóry twarzy z wybranym zabiegiem na twarz za 39,99 zł w Gabinecie Kosmetycznym Mona Lisa

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz