Home Kategorie Porady Niebawem wszyscy otrzymamy takie skierowanie na szczepienie.

Niebawem wszyscy otrzymamy takie skierowanie na szczepienie.

Niebawem wszyscy otrzymamy takie skierowanie na szczepienie.

Skierowanie na szczepienia najpierw otrzymali medycy. E-dokument stanowi podstawę do stawienia się na zabieg, dzięki któremu będziemy mogli wreszcie poczuć się bezpiecznie.

Lekarze i pielęgniarki zdecydowali się na opublikowanie kilku zdjęć aby pozwolić nam na oswojenie się z tą niecodzienną sytuacją. To naprawdę miłe z ich strony.

Komisja Europejska 21 grudnia w końcu dopuściła na unijny rynek preparat wynaleziony przez koncern Pfizer i firmę BioNTech. Przed wydaniem tego orzeczenia pozytywną opinię przekazała również Europejska Agencja Leków. Pierwsze szczepienia miały mieć miejsce na początku stycznia, jednak rządu ruszył z akcją powrotu do normalności jeszcze dziś.

– “Moją postawą przekazuję, że warto się zaszczepić, żeby wrócić do normalności” – mówiła Jakubowska chwilę po zabiegu, który został wyemitowany w największych mediach.

Wokół preparatu Pfizera narosło wiele niejasności. Czipy, potworne skutki uboczne, ryzyko, niedokładne przebadanie, a nawet podanie Jakubowskiej fałszywego preparatu, to zaledwie namiastka teorii spiskowych, szerzonych przez osoby nieposiadające odpowiedniej wiedzy i wykształcenia medycznego. Stąd całe to zamieszanie, które sprawia, że wiele osób obawia się szczepień.

Szczepienia są nieobowiązkowe i bezpłatne. Zostały sfinansowane dla wszystkich krajów wspólnoty w ramach budżetu Unii Europejskiej. A każdy kto będzie chciał się zapisać na zabieg, otrzyma tak  zwane e-skierowanie, które jest ważne przez 60 dni od momentu wystawienia.

Proces umówienia na szczepienie będzie oparty o centralny system e-rejestracji, integrujący indywidualne grafiki przyjęć poszczególnych punktów szczepień. W celu umówienia wizyty, pacjent będzie mógł skorzystać ze specjalnej Infolinii, umówić się elektronicznie poprzez swoje Internetowe Konto Pacjenta (dostępne na pacjent.gov.pl), za pośrednictwem placówki, w której wystawiono mu e-skierowanie lub bezpośrednio w punkcie szczepień” – czytamy na stronie Gov.pl. Lekarze pokazują więc nam jak wyglądają te dokumenty.

Lekarze zaczęli publikować, jak wyglądają e-dokumenty. Po przyjęciu szczepienia otrzymamy specjalną kartę, na której zapisywane są daty przyjęcia poszczególnej dawki.

Proces dystrybucji szczepień podzielono na kilka etapów. Pierwszy z nich obejmie pracowników sektora ochrony zdrowia, domów pomocy społecznej i miejskich ośrodków pomocy społecznej oraz personel pomocniczy i administracyjny w placówkach medycznych, w tym stacjach sanitarno-epidemiologicznych. Sam preparat ma nauczyć nasz organizm jak walczyć z COVID-19.

 

eKurs: Junior Graphic Designer
eKurs: Junior Graphic Designer
29,00 zł
99,00 zł
30 dni
do końca oferty!
Kurs online: 3-miesięczny dostęp do kursu Junior Graphic Designer za 29 zł i więcej z firmą Expose

Twoja reakcja?

Super
Super
2
Ha ha
Ha ha
6
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
1
Zły
Zły
5

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz