Home Kategorie Niesamowite Potężna kula ognia pojawiła się na niebie. Sieć obiegły nagrania tajemniczego zjawiska

Potężna kula ognia pojawiła się na niebie. Sieć obiegły nagrania tajemniczego zjawiska

Potężna kula ognia pojawiła się na niebie. Sieć obiegły nagrania tajemniczego zjawiska

Ogromna kula ognia przecięła niebo nad Chinami. Tajemniczy obiekt był widoczny przez kilka sekund, ale sprawił, że zrobiło się jasno jak w dzień. To niezwykłe zjawisko.

Potężna kula ognia rozświetliła niebo w rejonie miasta Yushu, w północno-zachodnich Chinach. Mieszkańcy byli zaskoczeni i przerażeni tym, jak nisko lecący, ognisty meteoryt rozpadł się na kawałki. Świadkowie zdarzenia twierdzili, że tajemniczemu zjawisku towarzyszyła seria uderzeń. Zupełnie jakby w ziemie uderzył potężny meteoryt.

Jak widać na nagraniach z chińskiej prowincji Qinghai, potężna kula ognia na kilka sekund rozświetliła niebo, a potem spadła w kierunku ziemi. Świetlisty obiekt zamienił na moment nocne niebo w dzień. Mieszkańcy byli w prawdziwym szoku.

Co ciekawe, również pasażerowie samolotu lecącego z Xi’an zaobserwowali moment, gdy ognista kula przelatywała przez niebo. Jak relacjonowali świadkowie zdarzenia, świetlista kula była początkowo bardzo mała. Szybko jednak zmieniła się w ogromny obiekt latający.

Według chińskiego Centrum Sieci Sejsmologicznych obiekt wylądował blisko granicy między okręgami Nangqian i Yusu.

Czym był ten tajemniczy obiekt na niebie? Wielka kula ognia to bolid, czyli spadający meteor, który spalił się w atmosferze. Swoją jasność zawdzięcza temu, że jego wielkość dochodzi nawet do kilkunastu centymetrów. Kiedy taki obiekt znajdzie się w atmosferze, spali się, pozostawiając po sobie bardzo świetlisty ślad. Zjawisko to nie jest więc niczym dziwnym. Jednakże biorąc pod uwagę to, jaki jest rok 2020, trudno się dziwić nerwowej reakcji ludzi.

Kurs online: Trener-szkoleniowiec z MEN
Kurs online: Trener-szkoleniowiec z MEN
59,00 zł
249,00 zł
60 dni
do końca oferty!
Kurs online: Trener-szkoleniowiec z zaświadczeniem MEN za 59 zł zamiast 249 zł z P&M Management Group

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
2
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz