Home Kategorie Porady Zastosuj ten jeden, mało komu znany trik, a pozbędziesz się kurzu na wiele tygodni

Zastosuj ten jeden, mało komu znany trik, a pozbędziesz się kurzu na wiele tygodni

Zastosuj ten jeden, mało komu znany trik, a pozbędziesz się kurzu na wiele tygodni

Dla wielu z nas, szczególnie alergików, kurz jest ogromnym utrapieniem. Najpopularniejszym sposobem na pozbycie się go jest przetarcie mebli wilgotną ściereczką, jednak efekty są krótkotrwałe.

Kurz jest niezwykle uporczywym problemem, który dotyczy każdego i każdej z nas. Jest on gęstym pyłem powstałym ze zmieszania piasku, fragmentów organicznych i ziemi. Zalega na naszych meblach, półkach czy pod łóżkiem, często doprowadzając alergików (i nie tylko) do szału.

Pozbycie się go wymaga oczywiście regularnego sprzątania, ale istnieje również genialny sposób na utrzymanie naszego mieszkania w czystości nieco dłużej.

Część pyłu może być zatrzymana dzięki zasłonom i firankom, które wiszą na naszych oknach. Oznacza to jednak, że powinniśmy prać je co najmniej raz w miesiącu. W innym wypadku staną się wylęgarnią brudu.

Niezłym rozwiązaniem jest również zastosowanie oczyszczacza powietrza w pomieszczeniu, w którym przebywamy najczęściej. Dzięki temu kurz będzie się zbierał w mieszkaniu czy w domu wyraźnie wolniej.

Istnieje jednak pewien sposób, który sprawia, że z kurzem nie będziecie już mieli takiego problemu. Wymaga on od ciebie jedynie namoczenie ściereczki w ok. pół litra wody z dodatkiem… paru kropel gliceryny! Dokładnie, tylko tyle. Sama gliceryna jest tania i łatwo dostępna.

Dzięki zastosowaniu triku z gliceryną, uda nam się dużo dokładniej i szybciej zebrać kurz, nie będzie się on również wzbijał w powietrze. Dzięki temu nasze mieszkanie i meble pozostaną czyste na dłużej. Proste, prawda?

Masaże lecznicze lub relaksacyjne
Masaże lecznicze lub relaksacyjne
29,99 zł
80,00 zł
90 dni
do końca oferty!
Masaż relaksacyjny pleców od 29,99 zł oraz relaks i odprężenie od 59,99 zł w VITAL-SPORT

Twoja reakcja?

Super
Super
1
Ha ha
Ha ha
1
Wow
Wow
1
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
1

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz