Home Kategorie Porady Zakaz palenia na balkonach. Mandat grozi ci nawet jeżeli puścisz dymka na swoim prywatnym tarasie
29.80K

Zakaz palenia na balkonach. Mandat grozi ci nawet jeżeli puścisz dymka na swoim prywatnym tarasie

Zakaz palenia na balkonach. Mandat grozi ci nawet jeżeli puścisz dymka na swoim prywatnym tarasie

Na Litwie od piątku, 1 stycznia obowiązuje zakaz palenia papierosów na prywatnych balkonach bloków mieszkalnych oraz na tarasach czy loggiach, jeśli sprzeciwi się temu choć jeden z sąsiadów.

Zakaz palenia zaczął obowiązywać też podczas zawodów sportowych lub innych imprez plenerowych, na przystankach komunikacji miejskiej, placach zabaw dla dzieci oraz na zewnątrz lokali gastronomicznych.

Wprowadzony zakaz nie jest na Litwie nowym pomysłem. Od 2014 roku litewski parlament kilkakrotnie rozpatrywał ten projekt i odrzucał go ze względu na to, że jest praktycznie niewykonalny. Zwolennicy zakazu ponawiali jednak apele. Argumentowali, że przez sąsiadów ludzie są narażeni na bierne palenie.

Od 2007 roku na Litwie obowiązuje zakaz palenia w lokalach gastronomicznych, barach, klubach, dyskotekach i innych lokalach usługowych.

Nagonka na palaczy rośnie z roku na rok. Nie jest to jednak tylko i wyłącznie domena Litwy. Zasadniczo w niemal każdym państwie,  coraz bardziej cenzuruje się szeroko pojęte palenie. Trudno więc się dziwić, że zakazy są wprowadzane. Jednak czy nie jest to aby, drobna przesada?

Bilety wstępu do Parku Rozrywki Fantazja
Bilety wstępu do Parku Rozrywki Fantazja
19,19 zł
35,00 zł
Oferta zakończona!
Bilety wstępu do Parku Rozrywki Fantazja (do -53%)

Twoja reakcja?

Super
Super
12
Ha ha
Ha ha
20
Wow
Wow
4
Smutny
Smutny
3
Zły
Zły
9

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz