Home Kategorie News Morskie Oko. Załamał się lód, ludzie wpadli do wody.
21.78K

Morskie Oko. Załamał się lód, ludzie wpadli do wody.

Morskie Oko. Załamał się lód, ludzie wpadli do wody.

Pod turystami z Ukrainy załamał się w sobotę lód na Morskim Oku – przekazała informację Paulina Kołodziejska z Tatrzańskiego Parku Narodowego. Turyści zdołali samodzielnie wyjść na brzeg. Mimo apeli turyści często wchodzą na taflę zamarzającego jeziora.

Lód załamał się około 10 metrów od brzegu. Młodym turystom z Ukrainy udało się samodzielnie wydostać na brzeg- na szczęście nic im się nie stało, ale mogło zakończyć się to tragicznie.

Zimowa atrakcja, jaką jest zdjęcie na zamarzniętym jeziorze, może przynieść tragiczne skutki. Wielu turystów naraża swoje życie i zdrowie, wchodząc na lód.

Lód jest zbyt cienki, aby na niego wchodzić. Pracownicy Tatrzańskiego Parku Narodowego od zawsze apelują o niewchodzenie na tafle zamarzających tatrzańskich jezior. O zagrożeniu informują też ustawione nad brzegami tablice ostrzegawcze. Nad Morskim Okiem są także obecnie strażnicy parku, ale mimo ich upomnień, turyści wchodzą  bardzo często na zamarznięte jezioro.

Fot.Damian Kobiński

W dodatku należy pamiętać, że w różnych punktach jeziora lód może mieć różną grubość. Niestety, wielu turystów nadal konsekwentnie ignoruje apele i tablice informacyjne. Jak informuje Tygodnik Podhalański, dziś tylko przez godzinę funkcjonariusze Straży Parku upomnieli prawie sto osób wchodzących na taflę.

Lot paralotnią w tandemie
Lot paralotnią w tandemie
249,99 zł
Oferta zakończona!
Lot paralotnią w tandemie (249,99 zł) i wideofilmowaniem (od 289,99 zł) w Szkole Paralotniowej Albatros

Twoja reakcja?

Super
Super
10
Ha ha
Ha ha
10
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
2
Zły
Zły
2

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz